Vše o liliích



Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?)
1.9.2008 19:34

Lilie opatrně vyryjte, pozor na poškození cibulí. Pokud nemáte orientální hybridy - velmi výrazně voní a často se prodávají jako řezané květiny - neměl by být přesun problém (tyto by ne, ěly zimovat venku). Já ke všem druhům přidávám rašelinu - mají radši kyselejší půdu a hlavně by neměly být v přilišném vlhku a určitě ne moc vápenité půdě. Všechny kromě v.u. orientálek dobře přezimují, pokud nejsou v přemokřené půdě. Sází se asi okolo 15 cm hluboko, na přesazení je zrovna dle mého nejvhodnější doba. Doufám, že se vše podaří a příští rok se budete radovat z lilií i vy a vaše dcera. Určitě vše zvládnete, nebojte se. Zkušenější liliáři jistě připojí své rady a zkušenosti. Upřímnou soustrast. Miky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

majku - (2) - 88.30 (?), 1.9.2008 19:15, zobrazeno: 6104x

mám velkou prosbu.Měli jsme v pronájmu zahrádku-muž měl kytičky a já zeleninu.Bohužel manžel mi náhle zemřel a pronajimatel mi dal výpověď.Lilie pěstoval manžel prvním rokem, bohužel výsledek své práce už neviděl.Takovou spoustu překrásně vykvetlých lilií co se týče druhů a barev jsem snad viděla jen na výstavě.Dcera má u domku malou zahrádku a protože mě čeká likvidace zahrady, nevím co a jak s liliemi dělat a jak a kdy a do čeho je následně zasadit.Totéž co s liliemi mě čeká i s růžemi.Může mi někdo rychle a hlavně polopatě poradit?Děkuji předem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 1.9.2008 19:34

Lilie opatrně vyryjte, pozor na poškození cibulí. Pokud nemáte orientální hybridy - velmi výrazně voní a často se prodávají jako řezané květiny - neměl by být přesun problém (tyto by ne, ěly zimovat venku). Já ke všem druhům přidávám rašelinu - mají radši kyselejší půdu a hlavně by neměly být v přilišném vlhku a určitě ne moc vápenité půdě. Všechny kromě v.u. orientálek dobře přezimují, pokud nejsou v přemokřené půdě. Sází se asi okolo 15 cm hluboko, na přesazení je zrovna dle mého nejvhodnější doba. Doufám, že se vše podaří a příští rok se budete radovat z lilií i vy a vaše dcera. Určitě vše zvládnete, nebojte se. Zkušenější liliáři jistě připojí své rady a zkušenosti. Upřímnou soustrast. Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.9.2008 19:57

Milá Maruško, je mi moc líto, co se Vám stalo. Upřímnou soustrast. Je to kruté, ale život jde dál.  Lilie můžete přesadit hned, nebo je nechat přezimovat v bedýnce. Opatrně vyjmout  (cibule jsou křehké) dát na dno bedýnky vyložené novinami a zysypat zeminou do dvojnásobné výše cibulí.  Pokud je budete přesazovat nyní, tak co nejdřív - nejdéle do konce září a na zimu přikrýt mulčem, aby nevymrzly, protože pokud by mrazy přišly dřív, tak nestačí dostatečně zakořenit a jsou ohrožené. Jinak by přesazení mělo vyjít bez problémů.  Držím Vám palce, zdravím - Daniela.

Ještě přidávám adresu, kde se dočtete, jak pěstovat...  http://www.lilie-hodonin.ic.cz/index.php?a=1 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika