Cibulky na liliích



host - 58.254 (?)
7.9.2011 20:56

Tak tohle se stalo nejspíš následkem mrazu 4.5.Lilie, které mají poškozený vrchol s květenstvím, se snaží rozmnožit alespoň vegetativně pomocí cibulek, nebo pacibulek?Některé odrůdy to dělají.Záleží na odolnosti té které lilie.Asi by bylo nejlepší malé cibulky opatrně odloupat, aby na nich zůstaly ty kořínky a zasadit teď, aby stačily do zimy trochu zakořenit.Sázet tak, aby lístek zůstal nat zemí.Lepší by bylo takhle malé rostlinky zasadit do kořenáče a umístit ve studeném skleníku, aby se jim prodloužila sezóna růstu a zima na ně tolik nedolehla.Zase záleží na tom, co je to za lilie a jak jsou schopné první zimu přežít.Za pokus to stojí. pH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 192.35 (?), 5.9.2011 17:52, zobrazeno: 6093x

Na liliích se mi vlivem zimy na jaře letos místo květu udělaly takové malé cibulky.Mají lísteček a malý kořínek, mám je odlomit a zasadit už teť nebo ještě ne?Díky Olina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.254 (?), 7.9.2011 20:56

Tak tohle se stalo nejspíš následkem mrazu 4.5.Lilie, které mají poškozený vrchol s květenstvím, se snaží rozmnožit alespoň vegetativně pomocí cibulek, nebo pacibulek?Některé odrůdy to dělají.Záleží na odolnosti té které lilie.Asi by bylo nejlepší malé cibulky opatrně odloupat, aby na nich zůstaly ty kořínky a zasadit teď, aby stačily do zimy trochu zakořenit.Sázet tak, aby lístek zůstal nat zemí.Lepší by bylo takhle malé rostlinky zasadit do kořenáče a umístit ve studeném skleníku, aby se jim prodloužila sezóna růstu a zima na ně tolik nedolehla.Zase záleží na tom, co je to za lilie a jak jsou schopné první zimu přežít.Za pokus to stojí. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 7.9.2011 21:13

Loni jsem také sázela minicibulky - přesazovala jsem většinu lilií a malé cibulky u stonku při povrchu země jsem jednoduše na podzim napíchala do řádků jako pacibulky česneku, asi 3-4cm hluboko a od sebe asi 10cm (kde je vršek jsem nekontrolovala). Přikryté nijak nebyly. Na jaře téměr všechny vyrašily a asi pět už ukázalo i květ.  Tak nemějte obavy, porostou... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 7.9.2011 22:16

Domnívám se, že tvorba cibulek není následkem mrazu, ale tím, že Vaše lilie mají v rodokmenu lilii cibulkonosnou. Ta zcela běžně tvoří cibulky nejen v květenství, ale i v paždí dolních listů. Můžete je zasadit, jak radí paní Lída, už nyní, ať stihnout zakořenit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.35 (?), 8.9.2011 14:24

No nevím, možná jo.Mám několik lilií i takovou co má za listy cibulky.Tato ovšem nikdy cibulky za listy neměla a kvetla vždy asi na 70 cm vysokém stvolu smetanovou barvou.Letos zůstala jen asi 20 cm vysoká, taková jaká byla než přišel jarní sníh a mráz, a bez květů.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.254 (?), 10.9.2011 21:15

Nevím, ale asi není moc odrůd lilií, které mají v rodokmenu lilii cibulkonosnou, jinak lilií, které vytvářejí pacibulky v paždí listů je více, ale původní dotaz zněl na následek mrazu, takže diskuse o pacibulkách je zbytečná. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika