Vysev semen cibule



host - 144.38 (?)
26.2.2017 16:39

Pane 16.4 srovnáváte zcela nesrovnatelné. To není přímý výsev do volné půdy, ale výsev do sadbovačů. Osivo není granulované, ale obalované a to pomocí těl rozsivek. Toto jsme zkoušeli v Olomouci ještě za komárů, ale neosvědčilo se to. Té lince z Holandska jsem dokonce šéfoval. V našem zahradnickém závodě byla kompletní technnologie na pěstování sazečky pro celou tehdejší ČSSR. Osivo se vysévalo na poli pomocí stroje Nibex, který měl lžičkové výsevní ústrojí. Dle znaků u videa je to daleký východ a jejich dokonalé technologie vycházejí hlavně z toho, že je tam velmi málo zemědělsky využitelné země. V Japonsku platil zákon, možná platí stále, že nikdo nesměl vlastnit víc jak 2 hektary půdy. Tak mi napište ještě něco o mých velmi zkreslených informacích. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 33.3 (?), 24.2.2017 9:31, zobrazeno: 6933x

dobry den potreboval bych poradit jak hluboko vyset semena cibule nekde pisou 3mm jinde zas 2.5cm tak nevim jak hluboko dekuji za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.190 (?), 26.2.2017 12:51

Většinou semena mají přijít zhruba tak hluboko, jak jsou sama velká. Takže u cibule spíš 3 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 26.2.2017 14:35

Semo uvádí toto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 26.2.2017 14:39

Dobrý den. Samosebou, že 2,5cm. Umíte si představit, že by velkopěstitelé na poli vysévali do hloubky jen 3mm? Moc by toho nevypěstovali. Ty 3mm bych vysel tak akorát do hrnku, kdybych chtěl předpěstovat jen pár sazeniček a mohl furt hlídat zálivku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.4 (?), 26.2.2017 16:01

Pane zahradníku Stanislawe, máte velmi zkreslené informace o pěstování cibule ve velkém. Na přiloženém videu je třeba si prohlédnout první dvě minuty, ve kterých výsev probíhá. Je vidět, že používají to nejkvalitnější semeno, které je granulované a vysévá se pom jednom kuse. Je docela možné, že po vytřídění semene, se jejich odpad dostane do Evropy a my si ho kupujeme za cca 20Kč za pytlík. Zde je video a po jeho zhédnutí, můžete vložit glosu, jak se vám líbilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 26.2.2017 16:39

Pane 16.4 srovnáváte zcela nesrovnatelné. To není přímý výsev do volné půdy, ale výsev do sadbovačů. Osivo není granulované, ale obalované a to pomocí těl rozsivek. Toto jsme zkoušeli v Olomouci ještě za komárů, ale neosvědčilo se to. Té lince z Holandska jsem dokonce šéfoval. V našem zahradnickém závodě byla kompletní technnologie na pěstování sazečky pro celou tehdejší ČSSR. Osivo se vysévalo na poli pomocí stroje Nibex, který měl lžičkové výsevní ústrojí. Dle znaků u videa je to daleký východ a jejich dokonalé technologie vycházejí hlavně z toho, že je tam velmi málo zemědělsky využitelné země. V Japonsku platil zákon, možná platí stále, že nikdo nesměl vlastnit víc jak 2 hektary půdy. Tak mi napište ještě něco o mých velmi zkreslených informacích. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.137 (?), 26.2.2017 18:18

Vycházel jsem z vaší poslední reakce a mnoha jiných předtím. O volné půdě jste začal vy. Velkovýroba je pro mne velkovýroba a nebu hledat nějaké vytáčky. Nemohl jsem si vzpomenout na správný výraz na obalování, tak jsem tam fláknul granulaci, ono je to v podstatě stejné. Co se neosvědčilo na obalování semen u nás, když jinde to fungovalo. Jaké pořádky mají v Japonsku, je šuma fuk, hlavní je ta technologie. To video je odpověď na váš hvězdný příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.38 (?), 26.2.2017 18:41

Obalovat osivo u nás tehdy uměli jen v jedné provozovně a bylo to velmi drahé. A na pěstování cibule z balíčkované sadby už nebyla další technologie. Tady se podívete, jak se vysévá osivo cibule na poli. Hvězdný příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika