Sklízíte už někdo pór?



host - 144.38 (?)
10.6.2020 18:51

Dobrý den. Toto je foto truhlíku s výsevem cibule Globo a dvou druhů zimního pórku. Je to z 15. března. Vysetý doma, mám ale jen okno na sever, takže vše velmi pomalé. Na stanoviště vysazené poměrně malé sazenice v květnu, ale dle mých zkušeností naroste tady parádně. Sázet dřív bych se bál, mohou přijít ještě dost silné mrazy. Stanislaw


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 8.6.2020 11:40, zobrazeno: 3045x

V článku "Červen na zahradě" mě překvapila informace, že "v černvu sklízíme loňský pór". Loňský, zimní, jsem sklidila poslední v březnu a už nebyl moc hezký, nevím, v jakém stavu by se dožil dnešních dnů, možná by tak kvetl... A letošní je zatím maximálně jako špejle, ale sela jsem až v březnu. Projela jsem témata v ciblnaté zelenině, ale nic moc jsem nenašla. Opravdu už teď někdo sklízíte pór? A jak jste to dokázali? smiley

Elen

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1728) - 168.103 (?), 8.6.2020 13:17

teď už pórek nedělám, protože je k dostání celou zimní sezónu, ale před 30-40 lety se nedal sehnat a když jsem ho chtěl v zimě mít, musel jsem si ho vypěstovat. Z té doby si pamatuji, že v tuto roční dobu se sklízely a znovu sázely na trvalé stanoviště sazenice vypěstované ze semen. Nimravá práce, u každé rostlinky zastříhnout kořínky, sázet hluboko, atd. Když se pak ještě časem kalamitně rozmohla v 2. generaci vrtalka pórková (cibulová) a pórek se musel sklidit předčasně, protože zahníval, nechal jsem toho. Takže opravdu, v textu Martina Koubka, jak je uvedeno dole, asi zaúřadoval šotek. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.224 (?), 9.6.2020 21:00

A výsev rajčat a paprik v červnu vás nezarazil? Tady v teplé oblasti můžu vysávet okurky do Antonína, ale jak by dopadly vyseté papriky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 10.6.2020 18:31

Výsev rajčat a paprik v červnu mě nezarazil, protože jsem tak daleko nedočetla. Zůstala jsem konsternována pouze u toho pórku laugh

No ale zrovna já jsem rajčata sela před týdnem. Zkouším, jestli to balkónovky stihnou tak, aby plodily v říjnu v garáži za oknem.

Waltře, děkuju za info. Každopádně zkusím pórek příští rok dřív. Možná by šlo předpěstovat zimní tak, aby se dal vysadit ven už začátkem března...?

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 10.6.2020 18:51

Dobrý den. Toto je foto truhlíku s výsevem cibule Globo a dvou druhů zimního pórku. Je to z 15. března. Vysetý doma, mám ale jen okno na sever, takže vše velmi pomalé. Na stanoviště vysazené poměrně malé sazenice v květnu, ale dle mých zkušeností naroste tady parádně. Sázet dřív bych se bál, mohou přijít ještě dost silné mrazy. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 10.6.2020 18:58

Omluva, připojilo to jen jedno foto. Tady je ten truhlík. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1728) - 168.103 (?), 10.6.2020 21:35

já budu cibuli z výsevu teprve přesazovat. Na snímku zatím ještě ve skleníku.Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.164 (?), 11.6.2020 8:06

Prosím o informaci: Kdy jste tu Globo vyséval a kdy počítáte se sklizní. Opravdu doroste do té velikoati jak se u ní uvádí? Když jsem byl před lety na Polním dnu ÚKZUZ v Chrlicích, tak vedoucí říkala, že vysévají Globo pro vypěstování sazenic na MDŽ, to je 8.března. Proto si to pamatuji. Díky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1728) - 168.103 (?), 10.6.2020 20:29

Elen.: urychlit růst sazeniček pórku můžete v pařníku nebo ve skleníku. ale jak píše p. Stanislaw, vysazovat sazenice v březnu asi nemá smysl, i ten pórek potřebuje teplo.Jinak spoustu rostlin je možné vysévat nebo sázet později. Kvůli mé zálibě pěstovat rané odrůdy květáku, kapusty a zelí, se mi uvolní záhony pro další zeleninu až koncem června, po raných bramborách ještě později. Takhle opožděně vysévám karotku, červenou řepu, keř. fazole, po bramborách v červenci z předpěstování krmnou řepu, pekingské zelí, kadeřávek, naťovou petržel. Rajčata dodatečně dělám jen ze zálistků, je to rychlejší, než ze semen, zrovna přemítám, kde všude je ještě zasadím. Zdraví Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 10.6.2020 22:46

Díky za reakce. Není to poprvé, co končím u - na to bych potřebovala skleník. Možná časem i bude, škoda, že nikdo nechce přispět do mého zdejšího tématu Jak vypadá váš skleník snů crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika