Dve hlavičky cesnaku



host - 77.249 (?)
4.7.2012 13:02

Dve hlavičky cesnaku--Dle ing. Kozáka jsou to vynesené středové stroužky u česneku nepaličáku třeba Lukan.Jsou to asi dobré sadby neb jsou nad zemí. Paličák dělá dlouhý stvol s pacibulkami. Některé drobné a mnoho jiné větší a méně.Co by pěstitelé za tuto sadbu letos dali já tedy bych bral všema deseti - zvlášt u Lukanu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 2.7.2012 13:36

Máte pravdu, beru to zpět. V květenství jsou pacibulky, z nich vyroste malá "cibulka" - to jsem měl na mysli u původního tazatele. Žil jsem v bludu, tak jak jsem to popsal mě "naučil" dávný zelinář.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 2.7.2012 14:50

Před lety jsem dostal semena česneku. Po vysetí z nich vyrostly jednocibulinky a dalším rokem stroužky. Semena byla podobná semenům cibule. Ale není nad klasiku. Už bych takový experiment neprováděl. Takže i semeno nějakého konsumního česneku se vyskytuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vili45 - (8) - 6.230 (?), 2.7.2012 19:02

Ďakujem za informácie celkovo ich mám asi 10-12 kusov zo 100, tak to nieje také stašné a v sobotu ide von.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 3.7.2012 11:19

Kdyby Vám to nevadilo, pro zajímavost nasaďte pár těch cibuliček a za rok si vzpomeňte a napište, jak to dopadlo. Pochopitelně nečekejte, že bude mít normální velikost. Už teď jsem napjatý.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 3.7.2012 13:25

winkV pohodě, na devadesat osm procent se jedna o odrudu česneku paličaku.A to co roste na stonku jsou pacibulky, u teto odrudy tedy paličaku všeobecně se tomu zabranit neda, je to přirozenost rustu.Pokud by jste tyto pacibulky opravdu neměl zajem na rostlinach mit, tak je jedina možnost použit je jako sadbu, v prvnom roce nevitvoři stroužky ale pouze jeden a většinou bez "květni"palice.Ta se většinou opět vytvoři při naslednem vysazeni teto sadby.-coolPokud chcete pěstovat česnek bez květni palice tak nepěstujte paličaky ale běžny jarni česnek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.249 (?), 4.7.2012 13:02

Dve hlavičky cesnaku--Dle ing. Kozáka jsou to vynesené středové stroužky u česneku nepaličáku třeba Lukan.Jsou to asi dobré sadby neb jsou nad zemí. Paličák dělá dlouhý stvol s pacibulkami. Některé drobné a mnoho jiné větší a méně.Co by pěstitelé za tuto sadbu letos dali já tedy bych bral všema deseti - zvlášt u Lukanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.245 (?), 18.7.2012 13:18

Dobrý den, prosím vás, nepište názory na něco o čem nic nevíte!!! Můj česněk je nepaličák Lukan, koupen přímo od Ing.Kozáka v roce 2010. Přesně takto mi letos vypadají rostliny, které při sklizni v roce 2011 byly normální. Nejsou to pacibulky: ty jsou pouze v palici u paličáků!!!

Komentář pana Kozáka z diskuze na jeho stránkách:

Ing. Jan Kozák: 27.06.12 16:14

Nad palicí už nemůže být nic. Palice je nahoře a to pouze u paličáků, od toho je také název paličák a nepaličák. To, co Vám vyrostlo nad složenou cibulí jsou vlastně její vnitřní stroužky. Jde o fyziologickou poruchu, jejíž frekvence je vyšší při extrémních podmínkách, což letos určitě platí. Tak ty "mini-stroužky" klidně vysaďte, je to velmi kvalitní sadba.

Poláková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika