Česnek 2022/23



host - 19.124 (?)
28.5.2023 21:49

Zdravim, neviete mi poradit, konce na cesnaku zozltli, v com je problem? Na jar po zime boli tiez zlte, prihnojila som NPK a cesnak krasne rastol, teraz po dazdoch a otepleni zozltol. Hela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Honza_P - (33) - 95.69 (?), 19.12.2022 21:51, zobrazeno: 1476x
Dovoluji si založit nové téma Česnek 2023. Několik let jsem zde nepřispíval, protože jsem spíše informace hltal a následně si vše ověřoval v praxi. Pět let také odebírám časopis Zahrádkář a občas si koupím i jiný časopis na podobné téma. Česnek pěstuji pro radost a pro svoji rodinu. K česneku - poslední 3 roky si kupují sadbu od profi pěstitelů, resp. 2020 jsem si koupil v Agrotechu v Šumperku, loni sadu osmi odrůd od Ing. Kozáka a letos přímo v Semo ve Smržicích. Z letošní úrody (velká krabička od Kozáka) se mi jako nejlepší jeví odrůdy Havran a Havel, ostatní odrůdy byly spíše průměrné až slabé. Každopádně ta velká krabička mi udělala velkou radost a mohu ji směle doporučit. Naproti tomu letošní sadba od Semo Smržice mě vyloženě zklamala, spíše šokovala. Do Smržic to mám asi 25 km, takže jsem si tam že zvědavosti sadbu objednal a osobně koupil. Nemilé překvapení mě čekalo při chystání sadby na výsadbu. SEMO mi prodalo shnilou a plesnivou sadbu (viz. foto). Potud ok, může se stát, ale co mě nemile překvapilo, poté co jsem se na ně obrátil, tak od nich nemám žádnou reakci. Holt, i špatná zkušenost, je taky zkušenost.
Česnek odrůda Karel
Česnek odrůda Karel
Česnek odrůda Ivan
Česnek odrůda Ivan
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.190 (?), 20.12.2022 9:11

Nuž vlnovník dokáže narobiť na cesnaku veľké škody a najmä veľkí producenti cesnaku by to mali mať na pamäti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.124 (?), 28.5.2023 21:49

Zdravim, neviete mi poradit, konce na cesnaku zozltli, v com je problem? Na jar po zime boli tiez zlte, prihnojila som NPK a cesnak krasne rastol, teraz po dazdoch a otepleni zozltol. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.220 (?), 28.5.2023 22:27

Zas trochu přihnojit, asi to NPK už spláchl déšť do hloubky.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.73 (?), 28.5.2023 23:13

Pokud žloutnou konce listů, tak má česnek málo dusíku. NPK působí pomaleji, potřebujete rychle dodat. Nejlépe močovina rozhozem  (i postřikem na list) nebo ledek vápenatý rozhozem. (ne ledek amonný, ten působí později). Pokud můžete tak zavlažte po rozhozu nebo alespoň okopejte a tím zapravíte do půdy.  Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.171 (?), 29.5.2023 10:06

Ďakujem za rýchle odpovede, prihnojím. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika