Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Odpovídat na cibuli se nikomu nechce, tak se toho ujmu s mými zkušenostmi.Cibuli sklízím, když poléhá nať asi ze 75%. když jsem jí nechal dlouho v zemi-až se ztratila nať, to je velmi špatně. Začne znovu růst pak hnije při uskladnění.Sousedé ještě urychlují ukončení růstu zlomením natě. Nedělám to zatím. Pak se má nechat ležet na záhoně pro zatáhnutí krčku.Já cibuli přemístím na dlažbu líp proschne.Když cibuli nevážu do copů nebo do "kytic" po 10-15ks, tak se mi osvědčilo uřezat hned nať při sklizni. krček rychleji zatáhne.Po úplném uschnutí, až slupky šustí, odlupují se a mají pěknou barvu, skladuji v bedýnkách po malých vrstvách. Postupnou zkušeností jsem dospěl k tomu, že již kvůli sladovatelnosti nesázím sazečku, ale pouze semínkovou cibuli a v poslední době se přikláním k šalotce, která má ještě lepší skladovatelnost.Pro konzumaci v létě/v tomto období/ mám bílou cibuli,-Agostana, Albienka... jsou jemnější do salátů, ale nedají se dlouhodobě uchovávat-mohu potvrdit, už jsem to zkoušel.Co dalšího nemám dořešeno, manželka ráda před uskladnění do bedýnek sloupne skoro všechny suknice z cibule. Já protestuji, ale mnoho mi to platné není.Cibulářům zdar.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika