žloutnutí listů rododendronů



host - 115.76 (?)
4.7.2007 17:32
Nemám sice tolik rododendronů jako paní Ivana ale mám je již spoustu let a za ty roky jsem vypozorovala,že v této době pravidelně opadávají menší listy a listy,které jsou moc hustě u sebe,jestliže jsou nové přírůstky v pořádku tak nevím v čem je problém u každého keře některé listy opadnou a nemusí to být zrovna nějakou chorobou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 115.76 (?), 4.7.2007 17:32
Nemám sice tolik rododendronů jako paní Ivana ale mám je již spoustu let a za ty roky jsem vypozorovala,že v této době pravidelně opadávají menší listy a listy,které jsou moc hustě u sebe,jestliže jsou nové přírůstky v pořádku tak nevím v čem je problém u každého keře některé listy opadnou a nemusí to být zrovna nějakou chorobou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dak29 - (8) - 70.207 (?), 19.3.2008 18:43

Tento typ hnojiva spíše seženete ve vinařských oblastech, nejvhodnější je profesionální hnojivo Ferty71 které je ve správné podobě, prodává se v balení po 1Kg a stojí cca 600Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dak29 - (8) - 70.207 (?), 19.3.2008 18:37

Jak sleduju tak jsem si všechno nepřečetl dokonce... ale používat kvašené cosi na rhododendrony nebo dokonce kravský hnůj je přinejmenším nevhodné.. hnojivo nesmí obsahovat Vápno a to ani ve stopovém množství, protože rhododendronu stačí jen opravdu málo které je obsaženo ve vodě. V případě že mi jej tam dodáte pro ostatní rostliny normální množství tak je problém na světě! Co prospívá azalce nemusí prospívat rhododendronu. Ještě malé vysvětlení proč to vápno má za následek žloutnutí... protože blokuje příjem železa které je důležité pro tvorbu chlorofylu. Takže řešení je pouze železo na list, kořeny to nepřijme. Z toho důvodu mi železná trubka pod kořeny ve vašem případě nepřipadá jako řešení ani jak někdo radil rezavou vodu... Železo je přijímáno v chelátové formě ne ve formě oxidu železitého.. Nicméně dodat železo problém trvale nevyřeší, musíte řešit, jak jsem tu již psal pH a vápno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.1 (?), 3.3.2008 15:57

Pokud má málo železa, osvědčilo se mi nalít vodu do rezavého sudu a po 14 dnech tam bylo tolik rezavé zálivky, že mi stromky zezelenaly. Ale šlo o smrčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dak29 - (8) - 70.207 (?), 19.3.2008 18:26

Dobrý den, z 90% případů může za žloutnutí rhododendronů nevhodná zemina respektive pH a obsah vápna. Spousta lidí si myslí že když k rhododendronu koupí 20l pytlíček rašeliny a ten nasypou do výsadbové jámy tak to stačí. Zabývám se realizacemi zahrad a pod 150-200l čisté a vhodným hnojivem prohnojené rašeliny nejdu popřípadě substrát pro tyto rostliny přímo určený. Kupujte od kvalitní značky jako agrocs, florabela od klasmana popřípadě florkom nebo gramoflor. nějaké pochybné značky z hobymarketů nebrat i když stojí třeba polovinu. Nesmíte také zapomenout oddělit  stěny výsadbové jámy folii!! jinak se Vám po čase pH vyrovná a jste tam kde na začátku. Další faktor jak se již zde někdo zmiňuje jsou vláhové a světelné podmínky, pro rhod. je vhodný polostín ale dobře prosperuje i v naprostém zastínění (nemyslím tmu!!) a k tomu vlhčí zeminu tzn v létě zálivka 10l za týden opravdu nestačí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.16 (?), 10.4.2008 9:53

Mám s rododendronem stejné problémy.Já ten keř nemusím, na jeho výsadbě trvala manželka.Když jsem si přečetl tu alchimii ohledně jeho půdních nároků, dospěl jsem k následujícímu: 1) vyměnit manželku, 2)zasadit místo rododendronu něco méně náročného, nejlépe to co roste v okolní přírodě.Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.28 (?), 9.5.2008 21:35

Ahoj všem nejsem odborník ale když nám začla odcházet azalka někdo nám poradil zalévat ji prdlavkou.To je minerální voda vyvěrajicí u nás v parku bohatá na železo a azalka se vzpamatovala a dokonce začla nádherně kvést.Takže má rada zkuste nějakou minerální vodu s vysokým obsahem železa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.5.2008 21:58

Žloutnutí listů rododendronů je opravdu způsobeno složením půdy. Jakmile má půda větší obsah vápníku, kořeny nemohou ze země přijímat potřebné látky ke svému zdárnému růstu a chybí jim i železo.  Proto zalití železitou vodou azalkám a rododendronům prospívá, ale není to řešení. Spíš by to chtělo vyměnit půdu a rododendrony zasázet výš, aby k nim nemohla při větších deštích stékat voda z té půdy s vápníkem. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.248 (?), 22.5.2008 21:20
Hezký den, nevím, zda už není pozdě, ale mám s rododendrony stejný problém – pomalu mi tímto způsobem odchází jeden za druhým. Našla jsem na internetu zajímavý odkaz. Dovolím si ho sem zkopírovat (snad se autor nebude zlobit...): http://www.janholub.cz/phytophthora_01.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika