Usychající levandule - plíseň?



host - 191.1 (?)
30.6.2013 22:13

Lído, pořád nad tím dumám. Sice jsi mě trošku potěšila, ale pořád tomu nevěřím. Tady je fotka, kde je to na 1 roční rostlince podle mě OK.

norm_drevnate
norm_drevnate
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Hronková - (1) - 57.182 (?), 19.9.2009 11:55, zobrazeno: 46948x

Dobrý den, prosím o radu, co s usychající levandulí. Přestože se o ni starám dle všech rad uveřejněných na tomto serveru, levandule chřadne. Postupně začne usychat, až zhnědne a uschne celá. Nevím, co s tím. Jedna už mi odešla, druhou to pravděpodobně také nemine. Podle rad ji nepřelévám, ale ani na ni se zálivkou nezapomínám. Prosím, tušíte někdo, co s tím? Předem díky

Usychající levandule - plíseň?
Usychající levandule - plíseň?
Usychající levandule - plíseň?
Usychající levandule - plíseň?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.24 (?), 19.9.2009 14:32

Dobrý den, stalo se mi přesně to samé už třikrát, a také jsem nedělala nic, co by jim mělo vadit. Napočtvrté jsem jí dala spíš do stínu, tak čekám, co se zase stane. Ty předchozí byly na místě, kde dost pralo slunce, tak jedině, že by jim to vadilo.  Na jakém místě máte vy vaše levandule - spíš ve stínu nebo kde to vyloženě pere? Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.182 (?), 19.9.2009 16:45

Sluníčko na ně svítí odpoledne pár hodin. Četla jsem ale, že levanduli slunce nevadí. Vydržely celé léto, odešly až teď. Navíc jsem vysadila tři najednou - dvě odešly, jedné se daří výborně, tak nevím. Ale díky za radu. Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.77 (?), 20.11.2009 7:23

Slunce levanduli určitě nevadí, máme dvě na kmínku a již čtvrtým rokem rostou na jižním svahu v písčité půdě.Bydlíme na jižní Moravě a sluníčko se do svahu opírá opravdu silně.Téměř vůbec nazaléváme a kvetou bohatě.Takže s tím stínem bych to moc nepřeháněl, levandule je rostlina ze středomoří.Přeji hodně úspěchů.Lubor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 20.11.2009 10:32
me na levanduli kazdorocne takto uschne nejaka cast. Levandule a rada sucho a slunicko. Ve francii, kde ji pestuji na velkych plochach to jsou kamenita policka, do kterych se opira slunce. Levandule uvolnuje aromaticke latky nejvice kdyz je sucho, a sviti slunicko. Tim to tedy nebude. spis zkuste priste pri nakupu zkontrolovat korenovy bal, jestli nejsou korinky zamotane dokolecka, a pri sazeni je trochu rozvolnete. Mozna ty vase porad bojuji se zakorenenim. to co uschlo ustrihnete, to uz nikdy neobrazi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.20 (?), 24.2.2010 6:15

já bych to oschlé taky ostříhala...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
limetka - (38) - 182.109 (?), 24.2.2010 8:39

Ano, uschlé ostříhejte a sestřihněte trochu i zdravé větvičky. Plné slunce opravdu nevadí a ještě doplním, stříhejte na půl keře hned po odkvětu, tak rostlina do zimy pěkně opět zesílí a lépe přezimuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.1 (?), 25.6.2013 16:59

Škoda, že tu není nějaké řešení. Děje se mi to samé a jsem z toho hoodně zoufalá. Loni jsem vypěstovala 150 sazeniček ze semínek a v létě zasadila na nové zahradě. Na podzim jsem si u několika všimla, že stejně jako na fotce od spodu hnědne. Nenazvala bych to ale usycháním. 

Všechny přežily zimu, jsou na různých koutech zahrady, převážně na slunných místech a letos téměř všechny poprvé kvetou. Jsou krásné, husté. Jenže, když je rozhrnu, tak od země skoro všechny takto odchází. Mám o ně strach, zkoušela jsem postřik na svilušky - viděla jsem tam takové drobné pavučinky, jinak nevím, jak sviluška vůbec vypadá, ale vůbec to nepomohlo..

Dá se to nějak spravit? Pokud bych měla ostříhat hnědé části, šel by s nimi celý keřík, protože tak po 10 cm je rostlina norm. zelená a na první pohled to není vůbec vidět.

Budu moc vděčná za určení příčiny. Nezalévám a jsou vystaveny slunci.

Děkuji všem. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 25.6.2013 21:41

Lenko, spodek levandule u země dřevnatí a hnědne normálně, to je stárnutím rostliny. Jen je po odkvětu na polovinu zelené části sestřihněte, aby se rozkošatěly. Do dřevnaté části se nestříhá, většinou pak špatně obrážejí (i když tady kdysi kdosi psal, že je tak stříhá).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.1 (?), 30.6.2013 22:13

Lído, pořád nad tím dumám. Sice jsi mě trošku potěšila, ale pořád tomu nevěřím. Tady je fotka, kde je to na 1 roční rostlince podle mě OK.

norm_drevnate
norm_drevnate
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika