Prosím o radu - rybíz, hrušeň, trnka



host - 244.11 (?)
29.4.2011 12:37

a hrušně


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 244.11 (?), 29.4.2011 12:34, zobrazeno: 8335x

Dobrý den.Poprosil bych o radu zkušenější.Prvni problém jsou fialové puchýře na rybízu.Druhý něco miniaturního oranžového na spodu listu hrušně způsobujícího zkrabatění listu.A poslední problém mám na trnkách, kde se na listech objevily červené výrustky.Předem děkuji za jakoukoliv radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.11 (?), 29.4.2011 12:36

fotka toho rybízu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.11 (?), 29.4.2011 12:37

a hrušně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 29.4.2011 16:40

Na trnce je to roztoč (lze stříkat přípravky na roztoče, ale není nutné, větší škody nepůsobí), fialové puchýře na rybízu způsobují mšice. Oranžová na hrušni bývá rez hrušňová, ale jestli začíná takto, nevím, vždycky jsem si jí všimla až později. Ale stříká se proti ní před a po květu hrušně, tak by to časově odpovídalo. Jsou tady o ní diskuze.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.11 (?), 29.4.2011 18:38

Děkuji za odpověď.Před položením otazky jsem se díval do knížek i diskuzí.Je mě divné, že na tom rybízu jsem žadné mšice nenašel, paradoxně na vedlejším černém rybízu ano, ale tam jsou listy zelené, bez puchýřů.Jen se začaly krabatět.Ale vím že mšic je hodně druhů a každá působí jinak.

K té hrušni.O rzi jsem také četl, ale ta dělá oranžové skvrny.Nevím jak moc to jde na obrázku videt, ale já tam mám malinké oranžové kuličky, lehce oddělitelné.Chtělo by to mikroskop, jestli to má i nožičky :-) A listy se stáčejí a deformují.To myslím rez také nedělá.  TONDA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.11 (?), 29.4.2011 18:51

Na té trnce to opravdu roztoč je.Podařilo se mě najít jiné diskuze se stejným problémém. TONDA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 99.144 (?), 29.4.2011 21:17

Na rybízech máte opradu mšice, i když nejsou vidět. Tyto zas až tak neškodí, ale vypadá to škaredě. Aby nebyly listy zkrabacené, musela by jste stříkat už velmi brzo na jaře. Mšice prý posají už pupeny a pak narostou takové listy. Stříkat rybízy s takto poškozenými listy insekticidy se mi už neosvědčilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 29.4.2011 23:45

Já měla loni na mladé malé hrušni vlnovníka (také roztoč), na listech byly viditelné rezavě hnědé skvrnky podél střední žilky, později skvrnky zčernaly, listy se podél středu i trochu zavíjely. Ale nebylo to moc, tak jsem ani nestříkala. Ale dívala jsem se bez brýlí, tak nevím, jestli ty skvrnky v rezavě hnědé fázi měly nožičky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika