Oleandr - choroba



host - 237.252 (?)
16.7.2008 23:37

Ahojky micuko, děkuji za radu a psychickou podporu. Jsem sice Mičurin jak mě kamarádky říkaji, ale oleandr nemužu přemluvit. Dokonce mě kvetou i 3 orchidee. Tak ještě ho nechám a potom udělám radikální řez. Děkuji moc a docela bych ráda s Vámi pokecla po emailu.

děkuji moc Jarka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 237.252 (?), 14.7.2008 23:46

Zdravím Micuko. moc děkuji za rady a za název hnojiva. zatim žluté

žluté listy opadaly a mladé na vršcích rostou, tak snad se vzpamatoval.

Ještě jednou děkuji a pěstování zdar!! Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 15.7.2008 14:57

Ahojky Jarko, ničeho se nebojte, poroste a když bude stávkovat tak střihněte.Já dostala velký oleandr, asi 1,5m na podzim, přes zimu se na něm objevila asi plíseň nebo co, byl takový zkleslý, dala jsem ho jinam aby se to nepřeneslo na ty moje a udělala radikální řez Asi 10cm nad zeminou a nechala jsem jen jednu malou větvičku. Dnes má 0.5m a nádherně ozdravěl, sice letos nepokvete, ale když dobře přezimuje tak se mám na co těšit. Tak hodně úspěchu s tím vaším rošťákem. micuko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.252 (?), 16.7.2008 23:37

Ahojky micuko, děkuji za radu a psychickou podporu. Jsem sice Mičurin jak mě kamarádky říkaji, ale oleandr nemužu přemluvit. Dokonce mě kvetou i 3 orchidee. Tak ještě ho nechám a potom udělám radikální řez. Děkuji moc a docela bych ráda s Vámi pokecla po emailu.

děkuji moc Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.161 (?), 2.8.2008 17:42

Ahoj, žluté listy, které opadávají signalizují chlorozu-nedostatek železa. zkuste přihnojit Agrakapkou na oleandry a ibišky.Mě právě také tři statné oleandry opadávají, tak to právě řeším a toto jsem zjistila.to samé často trápí citrusy.hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.254 (?), 31.10.2008 11:36

Dobrý den, můžete mi prosím někod poradit, můj oleandr je asi 0,5m. velký a daří se mu super, má nádhernou barvu a v létě kvetl, teď se mu ale začaly na stoncích dělat podivné skvrnky, teda spíš takové tečky tmavé barvy a mezitím i menší šedé, zkoušela jsem na ne šáhnout, co je to zač a ono to jde hezky sloupnout. Nevím co to je a bojím se aby to nebyla nějaká závažná choroba... předem dík za odpověď. Lenka :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.10.2008 15:30

Lenko,  jedná se pravděpodobně o puklice.    Nejdřív je musíte odstranit mechanicky.  Pokud by puklice nešly oddělit od listu hadříkem, nebo houbičkou, zkuste je seškrabovat třeba sirkou, nebo špejlí. Potom všechny listy omyjte roztokem - rozmíchejte si vodu (na 1/2 litru lžíci jaru) můžete přidat i trochu ironu a tímto roztokem se snažte omýt všechny listy.  Pokud je rostlina zasažená natolik, že byste to nezvládla tímto způsobem, tak je možné celou rostlinu ošetřit buď přípravkem Biooil nebo Zolone.  Postupujte podle návodu na krabičce.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.254 (?), 31.10.2008 19:36

Děkuji Danielo... :o) vyzkouším a pak když tak pisnu jak to dopadlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.73 (?), 17.2.2010 11:00

Dobry den, mam krasny velky oleandr, kteremu se uzasne darilo. Na podzim jsem ho dala dovnitr, nadherne vykvetl, pak po zastrihnuti vyrosly nove dlouhe a bohate vyhonky a ted z niceho nic zacali hromadne hnednout a usychat konce listu. Dost najednou proridl.Staram se o nej stale stejne a pravidelne. Prosim, poradte chytre a zkusene hlavicky, co mam delat? Gabina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Išiko - (2) - 230.72 (?), 16.5.2011 13:33

Co to je? Bílé tečky na listech oleandru jsou až půl cm veliké a později hnědnou. viz obrázek. prorůstaji i na spodní stranu listu. Totéž jako v příspěvku výše. Co s tím? Podaďte!

oleadr-skvrny
oleadr-skvrny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika