Japonská vrba choroba



host - 49.157 (?)
26.6.2020 19:28

Vrba je napadená roztočem, hálčivcem či vlnovníkem. Newjsem si ale jist, jestli na něj nějaký postřik v této fázi bude účinný.

Moje doporučení: vrbu velmi radikálně ostříhat - alespoň o 2/3 nebo i více. A otrhat pokud možno všechny i nepatrně napadené listy. (Ořezané větve a listy samozřejmě důkladně zlikvidovat). Následně bych přece jen zkusil nějaký postřik akaricidem.

K tomu bych zauvažoval o nasazení dravého roztoče. Samozřejmě, že proti vlnovníku/hálčivci na vrbě nebude žádný roztoč přímo určen, ale za pokus to snad stojí, pokud bude možné v současné době roztoče sehnat. (Hledejte biologická ochrana - dravý roztoč.- pro sady a vinice..)

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 110.139 (?), 26.6.2020 17:25, zobrazeno: 4010x

Na japonské vrbě se začaly kroutit lístky a jsou tam takové vroubky nebo bobulky, zdá se i že některé listy začínají usychat. Vláhy má asi po těch deštích teď dost... Nevím, zda jde o škůdce (ale nejeví se, že by na ní bylo cokoliv živé) nebo nějakou chorobu. Neví někdo?

japonská vrba kroucení listů
japonská vrba kroucení listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.139 (?), 26.6.2020 17:27

Ještě celý strom...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.157 (?), 26.6.2020 19:28

Vrba je napadená roztočem, hálčivcem či vlnovníkem. Newjsem si ale jist, jestli na něj nějaký postřik v této fázi bude účinný.

Moje doporučení: vrbu velmi radikálně ostříhat - alespoň o 2/3 nebo i více. A otrhat pokud možno všechny i nepatrně napadené listy. (Ořezané větve a listy samozřejmě důkladně zlikvidovat). Následně bych přece jen zkusil nějaký postřik akaricidem.

K tomu bych zauvažoval o nasazení dravého roztoče. Samozřejmě, že proti vlnovníku/hálčivci na vrbě nebude žádný roztoč přímo určen, ale za pokus to snad stojí, pokud bude možné v současné době roztoče sehnat. (Hledejte biologická ochrana - dravý roztoč.- pro sady a vinice..)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.139 (?), 27.6.2020 10:48

Moc děkuji. Ty dravé roztoče asi opravdu sehnat nelze, zřejmě až v zimě a aplikovat před novou sezónou. Tak snad to vrba přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.100 (?), 28.6.2020 0:06

Zadala jsem si do vyhledávače "vrba hálčivec" a vykoukla na mne stránka "Živy" s několika fotkami, kromě jiného i s listem vrby napadené stejně, jako ta vaše (jen těch hálek bylona okraji listu méně). Psali tam, že je způsobuje vlnovník zkrácený (Aculus truncatus). Asi bych ji stříkla nějakým akaricidem, do zimy je ještě dlouhá doba...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika