Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu



host - 25.117 (?)
22.7.2010 14:08

Děkuji za radu a mám ještě doplňující dotaz. Mohu ho nechat venku na sluníčku a případném dešti, nebo ho dát dovnitř do místnosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
duiu - (1) - 25.117 (?), 17.7.2010 12:54, zobrazeno: 37209x

Prosím o radu co mám dělat. Na dvouletém kěříku se objevily hnědé flíčky a některý list zhnědnul a zasychá od okraje listů. Zalévám ho dle potřeby tak, aby zemina v kětináči úplně nezaschla. Nepřelévám ho. V zimě byl v místnosti a nyní je venku na slunném místě. Je dovezen z Chorvatska, v květináči byl jeden proutek a krásně se rozrostl, jak je zřejmé na obrázcích. Předem děkuji za radu a pomoc.

Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Hnědnutí listů Vavřínu - Bobkového listu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 17.7.2010 15:47

Nejspíš půjde o plísňové onemocnění, stačí postříkat a zalít roztokem Baycoru, nebo Delanu.

Vavřín nesmíte nechat v zimě v místnosti, musí přezimovat v chladu, nejlépe na chodbě, nebo ve sklepě (u okna), teplota ale nesmí klesnout k bodu mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.117 (?), 22.7.2010 14:08

Děkuji za radu a mám ještě doplňující dotaz. Mohu ho nechat venku na sluníčku a případném dešti, nebo ho dát dovnitř do místnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 22.7.2010 14:49

Jakmile je po "zmrzlých mužích" dávám vavřín na zahradu, a je tam až do prvních mrazíků, déšť mu nevadí. V létě se musí hodně zalévat, je velice žíznivý. Pravidelně ho přihnojuji standardním Cereritem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.149 (?), 28.9.2010 22:50

Dobrý den, dostala jsem od kamarádky květinu - údajně bobkový list ale nejsem jsi tím jista. Můžete mi prosím poradit. Děkuji

rostlina
rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 29.9.2010 9:33

To vavřín nebude, soudě podle plodů, tvaru listům a na fotografii spíše tučšených bílých květů..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 3.10.2010 22:12
Je to ozdobný lilek Solanum capsicastrum. Pozor, jedovatý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika