Co je to za chorobu?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?)
12.5.2012 19:50

Mám víc druhů rododendronů a jeden z nich má takovýto povrch listů - zrovna tenhle kultivar - takový,,šupinovatý" se mi zdá z nich nejodolnějšísmiley Takhle zblízka jsem je nikdy nestudovalawink ale vypadá to na něj. Jak píše pán přede mnou, mohly by to být i svilušky, ale ty jsou spíše tmavé tečky... a ty tam teda nevidím...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Liv - (16) - 105.214 (?), 12.5.2012 19:08, zobrazeno: 7962x

Na rododendronu je na listech a poupatech poprašek jako posypané krupicí; také jsou skvrnité, hnědé listy (možná s popraškem nesouvisí). Jedná se o nějakou nemoc?

A ještě jeden dotaz - na jaře prosperující a kvetoucí broskvoni najednou ´odchází´ listy; zhnědlo a popadalo i hodně kvítků. Nejedná se o úžeh?

Děkuju

Rododendron
Rododendron
Broskvoň
Broskvoň
Broskvoň detail
Broskvoň detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.5.2012 19:31

Rododendron - asi vám neporadím, ale možná jsou to jen voskové šupinky, což je normální. Chtělo by to prohlédnout pod silnou lupou či mikroskopem, třeba by jste objevil svilušky, nebo jiné breberky.

Broskev - připomíná mi to moliliózu, nebo také úžeh, kterou znám spíš u meruněk a višní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Liv - (16) - 105.214 (?), 12.5.2012 19:40

Díky za názor. Co jsou ´normální´ voskové šupinky? To se ten rododendron ´loupe´ laugh (jako lupy)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 12.5.2012 19:50

Mám víc druhů rododendronů a jeden z nich má takovýto povrch listů - zrovna tenhle kultivar - takový,,šupinovatý" se mi zdá z nich nejodolnějšísmiley Takhle zblízka jsem je nikdy nestudovalawink ale vypadá to na něj. Jak píše pán přede mnou, mohly by to být i svilušky, ale ty jsou spíše tmavé tečky... a ty tam teda nevidím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Liv - (16) - 105.214 (?), 12.5.2012 20:07

Ona se ta krupice dá z listů poměrně snadno setřít. Hnědé jsou akorát některé části rostliny - listy i poupata. Myslela jsem, že by hnědnutí mohlo být mrazem; poprašek krupice nevím...

hnědé listy
hnědé listy
hnědá (zmrzlá?) část poupat, jinde keřík kvete
hnědá (zmrzlá?) část poupat, jinde keřík kvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.22 (?), 16.9.2012 10:14

Prosím o radu co schází možná přebývá mladému Rodedendronu, dostala jsem tento týden koupený ale něco mu asi je.Má flíčky a kroutí se listy nahoru

Rododendronek
Rododendronek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JITULE.S - (5) - 4.22 (?), 16.9.2012 10:21

DALŠÍ FOTO... Flíčky na listech jsou od postřiku na houbové choroby


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 16.9.2012 13:15

Nepřipadá mi, že by mu něco bylo. Ty suché ďobky na listech mohou být i mechanické poškození - třeba od krup, pokud byl postavený v prodejně venku. Ale ta první fotka je dost rozmazaná.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JITULE.S - (5) - 4.22 (?), 16.9.2012 19:27

tak ještě fotka znovu



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika