Černá plíseň v trávě



host - 165.147 (?)
7.5.2010 16:15

Mám problém, který řeším už delší dobu a bohužel žádné zahrádkářství v okolí mi nedokázalo pomoci. V okrasném trávníku, který mám okolo domu již zhruba 7 let se loni objevila asi houba tmavě zelená, ve vlhku vylučující sliz, za delšího sucha vysychající a tvořící pevnou tvrdou krustu na zemi a zabraňující kompletně růstu trávy. Přes všechny možné chemikálie se mi nepodařilo loni tuto houbu vymýtit, jediné, co pomáhalo, byla pečlivá ruční práce vyhrabáváním houby z trávníku. Čekal jsem, co se stane letos, ale po každoroční kultivaci a hnojení se znovu houba po deštích objevila a bohužel znovu ve větší míře. Pozemek mám přes 1000 m2, takže jsem z toho značně rozladěný, protože ručně s tím již bojovat v této míře není možné.
Poradí mi někdo? LF

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Karel Bednar - (1) - 246.211 (?), 3.5.2008 19:14, zobrazeno: 35835x

Prosím o odpověď.

V trávníku se začaly objevovat černé skvrny, mazlavé, jako mech.Může mi někdo poradit o jakou trávníkovou chorobu se jedná a čím likvidovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.5.2008 21:38

Diagnostika chorôb trávníku je detektívna práca a nie je to také jednoduché - bez príslušného vybavenia a podrobného popisu. V každom prípade je nutné poznať aj počasie, kedy sa čo vyvinie, na ktorých druhoch travin, aké bolo ošetrovanie, sekanie, atd. Potom sa dá kvalifikovane zasahovať. 

Na väčšinu hubových ochorení trávniku pôsobí celkom uspokojivo azoxystrobin (Heritage, Ortiva, Amistar).

Stručný prehľad základných chorôb je tuto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.227 (?), 6.5.2010 21:03

Pekny den, povedlo se Vam to nejak zlikvidovat? Mam stejny problem uz druhy rok a je to horsi a horsi... Diky za odpoved. Leos Fikeis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.147 (?), 7.5.2010 16:15

Mám problém, který řeším už delší dobu a bohužel žádné zahrádkářství v okolí mi nedokázalo pomoci. V okrasném trávníku, který mám okolo domu již zhruba 7 let se loni objevila asi houba tmavě zelená, ve vlhku vylučující sliz, za delšího sucha vysychající a tvořící pevnou tvrdou krustu na zemi a zabraňující kompletně růstu trávy. Přes všechny možné chemikálie se mi nepodařilo loni tuto houbu vymýtit, jediné, co pomáhalo, byla pečlivá ruční práce vyhrabáváním houby z trávníku. Čekal jsem, co se stane letos, ale po každoroční kultivaci a hnojení se znovu houba po deštích objevila a bohužel znovu ve větší míře. Pozemek mám přes 1000 m2, takže jsem z toho značně rozladěný, protože ručně s tím již bojovat v této míře není možné.
Poradí mi někdo? LF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.8 (?), 31.5.2010 16:56

Dobrý den,

už jste se dopátral nějaké odpovědi? Mám stejný problém a nevím si s ním rady,

Díky, Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.80 (?), 1.6.2010 18:51

Mám stejný problém, dopátral jsem se tohoto.

tak to zkusím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.8 (?), 2.6.2010 11:03

Díky moc. Vše je ze stálé vlhosti, to jsem předpokládala, ale v tomhle počasí je těžké, aby nebyl trávník podmáčený.

Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.147 (?), 3.6.2010 18:05

Pekny den preji, tak uz jsem to vyresil :-) Loni jsem zkousel mnoho postriku, ktere mi ruzne doporucovali v ruznych zahradkarstvich a nic nepomohlo. Letos jsem zkontaktoval mimo jine Mendelovu univerzitu v Brne a jeden ochotny docent, ktery se tim zabyva, mi doporucil Aerifikaci. Dlouho jsem shanel bud ten stroj na pujceni nebo firmu, ktera by mi aerifikaci travniku udelala, ale protoze jsem ze Zlina a ne z Prahy, tak by me to stalo spoustu penez za prevezeni rucniho stroje. Zadna pujcovna totiz v okoli tento stroj nema a firmy, ktere by mi to udelaly, by si ten stroj musely dovezt prave vetsinou nekde z Cech, takze cena za prevoz se pohybovala kolem 7000 Kc a nesmyslne zdrazi celou sluzbu. Ale pri hledani nekoho, kdo by mi to udelal, jsem na Internetu narazil na anglicky clanek, kde se pise, ze by mel pomoci "copper sulfate", coz neni nic jineho nez klasicka modra skalice. Kdyz jsem s tou informaci sel do jakehokoliv zahradkarstvi, tak me od toho odrazovali, ze mi to travnik spali, ale nakonec jsem to koupil a opravdu o pomohlo. Rasa zcela zmizela a uz je to tri tydny a po vsech tech destich, ktere tady jsou, se znovu neobjevila!!! Je pravda, ze travnik se zdal asi tyden po postriku trosku malinko zlutsi, ale postupne dostal znovu svezi zelenou barvu a rasa nikde!!! Takze vazeni mam dve rady: bud aerifikaci, pokud najdete ve sve blizkosti firmu s timto strojem, nebo chemicky postrik modrou skalici... Leos 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 206.66 (?), 3.6.2010 20:39

Dobrý den, mám podobný problém. na zahradě se velmi rozlezl zelený sliz. Dočetla jsem se, že modrá skalice může pomoci, ale nevím v jaké koncentaci, prosím, poraďte.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.147 (?), 14.6.2010 12:34

Pekny den preji, davkovani podle onoho anglickeho clanku je na 1000m2 3 galony postriku obsahujici 3 az 5 unci modre skalice. Neboli priblizne do jednoho a pul litru vody 15 gramu modre skalice a melo by to byt zhruba na 100m2... Na svoji rozlohu si to uz musite prepocitat :-) LF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika