Bílý povlak na Kustovnici



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 194.44 (?)
11.12.2011 22:48
Padlí to s největší pravděpodobností opravdu je. Nesouhlasím však s tím, že "vedou k uhynutí napadených rostlin". Většinou to ty rostliny dlouhodobě přežívají, bývají oslabené, třeba mají i nižší plodnost. Padlí je celá řada různých druhů, některá žijí na více hostitelích, některá se specializují na jednoho hostitele: Vaše padlí tak asi nežije na révě (réva má "své" padlí révové). Pokud byste se padlí chtěl zbavit, nezbyde Vám nic jiného, než postřiky - buď vyloženě "chemické", nebo "bio" (myslím, že na padlí byl Bioton z řepkového? oleje). Josef.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 180.186 (?), 11.12.2011 19:20, zobrazeno: 15181x

Zdravím, na keři 3 roky staré a prvně plodící Kustovnice čínské GOJI se mi na podzim objevil bílý povlak, jakási jemná jinovatka. Tak se většinou projevují různá padlí, ty však mají společné to, že vedou k uhynutí napadených rostlin.

Již jsem kdysi něco podobného viděl u známého, který měl takto napadenou rostlinu konopí, pěstovanou na výrobu masti. Ta mu normálně dožila, dokvetla a pod bílým povlakem pořád byly sytě zelené listy.

Pro ilustraci několik fotek mé GOJI

detail
detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.186 (?), 11.12.2011 19:28

Ještě jedna fotka... vlevo vzadu je za GOJI ještě réva, která napadená nebyla vůbec, přitom větve se částečně překrývaly

Goji - bílý povlak 2
Goji - bílý povlak 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 194.44 (?), 11.12.2011 22:48
Padlí to s největší pravděpodobností opravdu je. Nesouhlasím však s tím, že "vedou k uhynutí napadených rostlin". Většinou to ty rostliny dlouhodobě přežívají, bývají oslabené, třeba mají i nižší plodnost. Padlí je celá řada různých druhů, některá žijí na více hostitelích, některá se specializují na jednoho hostitele: Vaše padlí tak asi nežije na révě (réva má "své" padlí révové). Pokud byste se padlí chtěl zbavit, nezbyde Vám nic jiného, než postřiky - buď vyloženě "chemické", nebo "bio" (myslím, že na padlí byl Bioton z řepkového? oleje). Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.152 (?), 3.3.2013 11:23

Padlí to je 100%.Loni toho bylo plno, mně to zničilo ůrodu, aplikoval sem kocide a nic, potom previcur, do zálivky i postřikem bez výsledku.Kolega mi prozradil fígl.V půlce června zkrátit přírůsty na polovinu a nové přírůsty už napadené nejsou.Všiml sem si taky, že padlí u kustovnic se vyskytuje i na divokých rostlinách kustovnice cizí, napadá listy určitého stáří, nové přírůsty již napadené nebývají.Proto si myslím, že by to mohlo fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rebus225 - (27) - 210.138 (?), 31.8.2014 11:00

Dobrý den,

mě se osvědčil "Kumulus WG"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika