Plumérie - co to je za škůdce?



host - 12.231 (?)
26.6.2023 14:04

Mám přesně stejný problém, který vy popisujete.nevím, jestli se něco nedostalo do hlíny.Lístkv se také kompletně otrhala.a na začínajích už se objevují zase ty stejné tečky.Co s tím mám udělat? vyhodit... má jich celkem 8 rostlin...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 167.160 (?), 16.7.2013 8:26, zobrazeno: 7918x

Dobrý den. Prosím, poraďte mi. Mám doma krásnou rostlinku plumérie, daří se jí, krásně roste, ale celou ji ničí nějací broučci. Na listech se tvoří bílé flíčky, postupně list vadne a upadne. Broučci jsou miniaturní, jsou jak na rubu tak nahoře na listech, tvoří si pavučinky. Zkoušela jsem kytičku omývat jarovou vodou, což mi bylo doporučeno, ale pomůže to jen na chvíli a ač květinka byla hodně malinká, je už větší a větší, ale škůdci se na ní drží stále. Přikládám obrázky a prosím o radu.Děkuji Lenka

Plumérie - co to je za škůdce?
Plumérie - co to je za škůdce?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 16.7.2013 12:58

Domnívám se, je je to posátí od svilušek.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 16.7.2013 13:40

Také se mi chtělo napsat - svilušky, čemuž odpovídají pavučinky i stříbřitě  matný "krupičkovitý" povrch listu. Ale rozhodili mě oni "broučci" o který píše paní Lenka. Svilušky pouhým okem vidět nejsou. A tak bych uvažoval ještě i o třásněnkách. Jsou to takoví malí (1 mm),  podlouhlí skoro černí broučci, či spíše lezoucí mušky a zanechávají po sobě na listech miniaturní černé tečky - trus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.160 (?), 16.7.2013 13:48

Děkuji za vaše názory. Zkusím se podívat, jak škůdci, o kterých píšete vypadají a jak se jich zbavím. Ono je to možná menší než milimetr, ale vidím to,, pohybuje se to :) lístečky jsou hojně posety. Mám i více fotografií, bohužel jde připojit jedna, ale doufám, že se již "chytím", když vím, co hledat. Ještě jednou moc děkuji i za naši, snad zachráněnou kytičku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.231 (?), 30.5.2023 17:25

Mám celkem 6 Plumerií, různého vzrůstu, letos jsem je nechala v interiéru a na všech listech se mě udělali bílé tečky, listy jsem otrhala, a na nových to zase pokračuje... mám rostliny vyhodit, nebo co s tím udělat, abych se toho zbavila... minulé roky to krásně kvetlo, a teď už nic. Nestačilo by to přesadit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.231 (?), 26.6.2023 14:04

Mám přesně stejný problém, který vy popisujete.nevím, jestli se něco nedostalo do hlíny.Lístkv se také kompletně otrhala.a na začínajích už se objevují zase ty stejné tečky.Co s tím mám udělat? vyhodit... má jich celkem 8 rostlin...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.231 (?), 24.8.2023 13:59

Jak je vidět, tak se rady co je to za škůdce na Plumeriích nedočkám, tak nevím, kdo mě poradí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 24.8.2023 14:46

dobrý den, víte, ono také záleží, jak ten svůj dotaz napíšete. Jak vám může někdo poradit, když se doví jen to, že máte na listech bílé tečky. Jak z takového popisu, když není ani fotodokumentace, má někdo určit, co vašim květinám je? Bílé tečky mohou znamenat například vlnatku krvavou nebo molici vlaštovičníkovou nebo puklici nebo jiného škůdce z řádu štítenkovitých nebo svilušku chmelovou. Zkuste prosím popsat škůdce nebo chorobu lépe a přiložte detailní foto rostlin a některého napadeného listu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 31.8.2023 11:37

paní 12.231, před týdnem jsem vám nabídl pomoc s vašimi květinami, kdybychom společně s pomocí vašich fotografií mohli určit škůdce, ale z vaší strany zatím žádná reakce, tak nevím, jestli o nějakou radu stojíte. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika