Odcházejímí všechny rostliny



host - 220.54 (?)
30.12.2011 19:40

Podle vzhledu zeminy u toho benjamínka bych to tipla na přelití - ono v tom plastovém obalu může zůstávat proteklá voda...                    Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 105.104 (?), 29.12.2011 12:51, zobrazeno: 20217x

Nevím, čím to může být, z ničeho nic, celé roky rostou krásně a teď najedou za měsíc, dva jsou všechny kytky v háji, seschlé a to jsem je nepřelil a ani nenehcal suché, nevím, čím to může být... První foto je banánovník a druhé nějaký stromek, nevím přesně jaký. Co teď s tím? Tomu už asi není záchrany že? :(


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.104 (?), 29.12.2011 12:52

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.104 (?), 29.12.2011 12:52

druhé foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.12.2011 13:45

Ten stromek podle těch ne úplně zřetelných fotek bude pravděpodobně Ficus benjamina. Pokud na listech není vidět nějaký škůdce, (například pavučinky, drobné kuličky, drobní broučci), bude problém s největší pravděpodobností v kořenech. Pokud se rozhodnete pro záchranu, vytáhněte rostlinu z květináče, oklepejte všechnu zeminu z kořenů, propláchněte kořeny vlažnou vodou. Prohlédněte kořeny, všechny poškozené (nahnilé) ostřihejte do zdravého. Korunku radikálně ostřihejte - snižte počet větviček na nejnutnější minimum (čím více, tím lépe, klidně nechte jen kmínek, pokud žije, obrazí). Nechte rostlinu 24 -48 hodin při pokojové teplotě stát ve vodě. Pak znovu zasaďte, ale pozor na výběr zahradního substrátu - některé kupované substráty jsou pěkné svinstvo a dokážou rostlinu relativně rychle zlikvidovat. Osobně si raději substrát pro pokojovky míchám sám (směs rašelina, zahradní zemina, kompost, písek, perlit v poměru dle druhu rostliny). Citlivě zalévejte, rostlina nesmí stát ve vodě. Dejte z temného kouta na světlo, udržujte běžnou pokojovou teplotu. Nic jiného pro záchranu asi udělat nemůžete. Zvažte, zda není jednodušší koupit novou rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.90 (?), 29.12.2011 15:42

A odstříhané větvičky nevyhazujte, ale dejte je do vody, kdyby se nepovedlo zachránit celou rostlinu, třeba si vypěstujete několik nových z řízků. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.18 (?), 29.12.2011 21:30

A nenalil Vám tam někdo něco do těch květináčů? třeba alkohol, čistidlo, apod... Jezibaba9

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 30.12.2011 10:36

Já bych to viděla jako odstrašující příklad důsledků přehnaného vánočního úklidu, při umývání oken delší působení průvanu a studeného vzduchu + přemokřené kořeny. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.122 (?), 30.12.2011 13:25

Pán píše : "celé roky rostou krásně a teď najedou za měsíc, dva jsou všechny kytky v háji". Z toho se dá soudit, že se u něho doma přibližně před dvěma měsíci změnilo. Něco, co má přímou vazbu a vliv na vegetaci pokojových rostlin. O tom, co se mohlo změnit, my tady můžeme asi jenom spekulovat.  Intenzivní předvánoční úklid a intenzivní větrání, je jednou z možností,... že by pán vyměnil původní maželku za novou,  pořádkumilovnější? Že někdo něco nalil do květináčů, taky jedna z možností,... že by nezdárný synek v pubertálním věku chtěl vytrestat své rodiče za přísnou výchovu? A nebo, že by babička v roztržitosti zalila květiny z rychlovarné konvice? A co takhle nové hnojivo, použité ve špatné koncentraci? A nebo přesazení do mizerného substrátu? A co když ze sporáku uniká plyn? Co třeba třásněnky, svilušky, puklice, štítenky,...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 16.1.2012 14:19

Mám obdobný problém. "Něco" mi napadlo pokojové rostliny v prosinci. Nejdříve vypadali jako když jim někdo vysává šťávu, ale nenašla jsem škůdce. Jenom byly postupně všechny lístečky neduživé, listy byly tenké, jako vysychajícíé, ale ne suché. Vysypali jsme do zmeniny ve květináčích "Kareo". Zabralo to do dvou dnů. Dva týdny byl klid a rostliny se pozbíraly. Včera jsem zjistila, že ještě pořád mám nějaký neřád na květinách a před chvílí jsem objevila na jedné rostlině ze spodu listu černé mušky. Zajímalo by mne, odkud se to bere. Zem jsem neměnila, ale rostliny jsem poté, jak se pozbíraly, pohnojila tekutým hnojivem. Není prošlé. Můžu si zaneřádit rostliny hnojivem? Mám totiž podezření, že by původcem mohlo být hnojivo na zelené pokojové rostliny. Další Kareo se mi nepovedlo sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.54 (?), 30.12.2011 19:40

Podle vzhledu zeminy u toho benjamínka bych to tipla na přelití - ono v tom plastovém obalu může zůstávat proteklá voda...                    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika