Octomilky - jak se zbavit



host - 24.98 (?)
16.6.2006 21:28
To nebudou octomilky, protože ty zmizely,jakmile byla odstraněna příčina (citron,víno atd.). V hlíně žijí jiné mušky, které rozeznáte tak, že na potraviny nejdou. Osvědčily se lepící návnady. J.S.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 24.11.2004 9:54, zobrazeno: 72616x
Dobrý den,
Bydlím v panelákovém bytě a mám doma spoustu květin, od Spatifilek přes guzmanie, šáchory, vrísey, cykas, kokos atd. Vše je doslova napadené octomilkami. Denně jich aspoň deset zabiju, ale nějak to nebere konce. Omezila jsem zálivku, nikde nemám žádné hnijící potraviny, mokré hadry apod. hned schovávám a stejnak se jich nemůžu zbavit. Přijde mi že snad hnízdí v hlíně těch kytek. Můžou jim nějak uškodit? Lze se jich nějak zbavit, aniž bych ublížila kytkám?
Děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PROPHER - (2), 7.10.2005 9:04
Pokud máte dojem, že octomilky přežívají v květináčích, použijte žluté lepové šipky nebo žluté lepové desky STOPSET. Spolehlivě Vám je vychytají bez toho, abyste nějak ohrozila rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.98 (?), 16.6.2006 21:28
To nebudou octomilky, protože ty zmizely,jakmile byla odstraněna příčina (citron,víno atd.). V hlíně žijí jiné mušky, které rozeznáte tak, že na potraviny nejdou. Osvědčily se lepící návnady. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.132 (?), 27.6.2006 9:40

Co vím ze zkušenosti, mušky - nejspíše to budou tkzv. "smutnice" jako takové jsou nepříjemné pouze tím jak poletují, ale co škodí jsou jejich larvy, které  žijí v květinové zemině. Mohou poškodit jemné kořeny rostlin.

Předpokládám, že tento hmyz si přineseme ze zakoupené zeminy ať už pokojových rostlin nebo zahradní. Jejich rozmnožení lze zabránit prohřátím půdy na 50 stupňů a více, což je špatné, protože půda ztrácí hodnotu, kvůli, které ji kupujeme.

Osvědčil se mi velmi slabý roztok hypermanganu nebo slabý roztok pirimoru, který jsem nalila - při běžném zalévání do půdy rostlin.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.86 (?), 6.7.2007 13:42
Octomilky mě také trápily, ale využila jsem rady jedné čtenářky, která radila dát okolo květin i položit na zeminu v květináči koření hřebíček. Vyzkoušela jsem octomilky zmizely. Hlavičky hřebíčku tak jednou za dva měsíce vyměním. Věra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 154.126 (?), 8.9.2007 21:37
Děkuji za radu. Hned jsem to šla vyzkoušet. Mám doma úplnou invazi mušek a už mi z toho hrabe od samého zabíjení. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.98 (?), 10.9.2007 20:27
Jana, mě taky, dnes jsem jich zabila asi 200. Jdu to též vyzkoušet. Moje likvidace = vysavač.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.116 (?), 7.10.2007 19:06
u nas jich letos bylo jako nikdy pred tim. Zacal jsem bojoval a vyhral . Staci vyrobit par "pasti" - do misky dat veci, ktere maji rady - citron, jablko, sacek od caje, proste smeti. Potom prekryt papirem, zagumickovat, proderavet - prumer direk kolem 1 mm. A na tyto pasti polozit Catch - berušky http://www.pritelkyne.cz/clanky/catch-berusky-samolepici-pasky-proti-moucham-a-nove-i-octomilkam-859.html Pasti samostatně ani berušky samostatně nefungovaly, tak jsem to takto spojil a od te doby mame od octomilek pokoj - jen si vecer neprejte videt ten masakr kolem pasti Pouzili jsme pouze 2 pasti - na kazde jeden pasek a uz to funguje zhruba 2 tydny a nevypada, ze by to ucinkovalo mene - takze ty pasky vydrzi celkem dlouho....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.9 (?), 6.10.2009 10:47

taky používám vysavač 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.108 (?), 6.7.2008 18:17
Podle mě to taky nebudou octomilky respektive drosophily, tyto mušky jsem kdysi doma choval na kšeft, teda nelétavou formu, nevěřili by jste jak se prodávaly! Každopádně, drosophily se vyskytují všude tam kde je cítit kvas, stačí ohryzky jablek v koši apd. ale nikterak neškodí a zmizí když zmizí jakékoli kvasné prostředí, taky mívají velké červené oči a jak jsem psal, jsou létavé a nelétavé formy, ty nelétavé jsou mezi chovately populárnější protože jejich žáby, ještěrky, chameleoni, ba dokonce spousty akvarijních ryb které je s hladiny rády zbírají, je milují. Zpět k tématu, podle mě máte ale spíše něco jiného, podobnou havět jsme měli v naši předešlé domácnosti a lítalo to snad ze všech květináčů, časem jsem myslel, že to bylo asi s hnojení akvarijní vodou nebo co ale prostě v hlíně, jediné co na to zabralo byly ty žluté lepící trojuhelníky co už tady nekdo zmínil, jen jej zastrkáte do květináču všude kolem a je to, ty svindury se prilepí a už nehnou z místa, ty tabulky lepí jako hrom i nás, nevím co je na tom za epoxid nebo co ale po sundání té ochrané pásky fakt bacha, je to nehorázné lepidlo!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika