Molice v bytě



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
30.9.2010 19:52

Hezký večer, myslím,že bez chemie to asi nepůjde.Dokonce jsem kdesi na netu četla, že jak vám molice napadnou kytky je lepší je vyhodit.Mě napadly orchideje, bojuji s nima už asi půl roku se stále nejistým výsledkem.Stříkala jsem Mospilanem, nic noc, Agrion Delta taky nebyl nejlepší, měla jsem i nějaký a teď už si nevzpomenu na název eko na bázi olejeBiol???ten je úplně k ničemu.Pomohlo aspoň doufám Karate a Talstar.Přes týden se nic neobjevilo... S molicemi je to na delší trať.Musíte stříkat opakovaně a to doslova každý kousíček rostlin, já stříkala i parapet a okrasné obaly v kterých orchideje jsou, ale i přes to jsem nakonec musela ostříhat všechny kvetoucí stvoly a nechat jen listy. Přeji úspěch v likvidaci těchto potvůrek.Micuko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 141.35 (?), 30.9.2010 16:54, zobrazeno: 20065x

Po přenesení kytek s balkonu do bytu jsem zjistila, že se na nich usadily molice, nemá někdo nějakou radu čím je postříkat v bytě a bez použití chemie, dá se to sice otírat ale jsou nejvíc na nových přírůstcích a ty se bojím otírat aby je neolámala.dekuji za radu Jarka 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 30.9.2010 19:52

Hezký večer, myslím,že bez chemie to asi nepůjde.Dokonce jsem kdesi na netu četla, že jak vám molice napadnou kytky je lepší je vyhodit.Mě napadly orchideje, bojuji s nima už asi půl roku se stále nejistým výsledkem.Stříkala jsem Mospilanem, nic noc, Agrion Delta taky nebyl nejlepší, měla jsem i nějaký a teď už si nevzpomenu na název eko na bázi olejeBiol???ten je úplně k ničemu.Pomohlo aspoň doufám Karate a Talstar.Přes týden se nic neobjevilo... S molicemi je to na delší trať.Musíte stříkat opakovaně a to doslova každý kousíček rostlin, já stříkala i parapet a okrasné obaly v kterých orchideje jsou, ale i přes to jsem nakonec musela ostříhat všechny kvetoucí stvoly a nechat jen listy. Přeji úspěch v likvidaci těchto potvůrek.Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 1.10.2010 16:35

Postřik APPLAUDem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 4.12.2010 20:48

Prosim Vas co je to 'molice' kterou popisujete? Mate latinske jmeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 4.12.2010 22:50

Molice skleníková je takovámalinká bílá lítající potvora (ssaje jako mšice), ale špatně se likviduje, protože má na těle voskový povlak. Má ráda hlavně suchý vzduch. Latinsky Trialeurodes vaporarium.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 4.12.2010 23:49

Oh, tak to je osklivy, musim zaklepat na drevo, nikdy jsem se s ni nastesti nesetkala. Dekuji za odpoved! Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.211 (?), 24.12.2010 13:38

Dobrý den, někde jsem četl, že na molice je dobré jíti s Lumky. Oni žerou vajíčka molice, dokonce místo nich kladou vlastní, zabraňují tak rozmnožování a přispějí k jejímu vyhynutí. Zatím jsem to nezkoušel, nemohu podložit vlastními zkušenostmi. Možná místo chemie přirozený predátor. Lumek by mělo být něškodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika