fikus benjamin



host - 4.122 (?)
11.2.2010 23:05
Dobry den, chtela bych se zeptat proc mi porad opadava benjamin fikus? mam na nem par listu ale porad zije a ma nove mlade listecky ale vseho vsudy snad jen 30listu dohromady..poradte mi prosim Lenka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.12.2008 1:24

Šárko, vypadá to na přelití.  Benjamín má rád i rosení, ale v zimě je lépe nerosit a zálivku přizpůsobit teplotě místnosti.  Zkuste prstem rýpnout do zeminy a zjistit, jak je vlhká a podle toho upravte zalévání.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.244 (?), 6.3.2009 15:09

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.222 (?), 1.6.2009 13:57

Dobrý den, i já mám vzrostlý fikus benjamin, ale ten můj "pláče". Tím mi ničí parkety nebo koberce. Je to čirá, lepkavá tekutina. Má trvalé stanoviště, do výšky roste dobře, nasazuje növé větve. Díky, Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.85 (?), 21.7.2009 20:22

Dobrý večer, četla Vaš článek a můj benjamín dělá to samé, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se už dozvěděla  jak tomu zabránit díky Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.85 (?), 21.7.2009 20:06

Dobrý den, mám dotaz ohledně benjamína, musela jsem ho zastřihat a on začal opadávat a ještě mu z opadaných větviček kape voda, která dělá skvrny, může mi prosím někdo poradit, jak ho zachránit? Děkuji Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.159 (?), 25.9.2009 10:16

 dobrý den, u mého fikusu z jeho stonku u země vyrůstají malé nové větvičky fíkusu s lístky... mohu je uříznout, dát do vody a budu mít z nich nové fíkusky?. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.162 (?), 3.11.2009 13:19

Dobrý den. Tenhle fikus se množí strašně snadlo, celkem rychle koření. Nedávno jsem ho stříhala i když zrovna nebylo jaro, všechny větvičky ve vodě rychle pustily kořínky, od kmínku dole jsem také uřízla větvičku, kořenila ze všech nejdéle, ale byla taky nejsilnější. Heda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.122 (?), 11.2.2010 23:05
Dobry den, chtela bych se zeptat proc mi porad opadava benjamin fikus? mam na nem par listu ale porad zije a ma nove mlade listecky ale vseho vsudy snad jen 30listu dohromady..poradte mi prosim Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.219 (?), 26.3.2010 10:20

ostřihat a pak pustí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.14 (?), 26.3.2010 10:53
nestrihajte ho, vyberte z kochla a pozrite na korienky ak majú hnedé konce (a tie by mali byť biele) ostrihajte ich, substrát opatrne vymyť vlažnou vodou a presadiť do ľahkého substrátu najlepšie s perlitom... po presadení opatrne zaliať... u ficusov je najčastejším problémom preliatie, pri ňom mu hnijú korene a rastlina nemá čím ťahať vodu hore do výhonkov, a tak vykazuje prejavy schnutia a my mu neustále pridávame vodu v dobrej vôli ho zachrániť... ficusom sa najlepšie darí v ľahkej vzdušnej zemine a na jednom mieste, tiež neznášajú sťahovanie... jk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika