Chorby banánovníku



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?)
5.9.2010 17:38
Postříkejte vhodným insekticidem (Pirimor, Mospilan ap.).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 199.92 (?), 21.6.2010 7:59, zobrazeno: 22330x

Prosím můžete mi někdo poradit? Mám doma dva banánovníky. Každý je teď v jiné místnoti, ale přes zimu byly vedle sebe a nejspíš se něčím nakazily. Ze spodu listů je takový bílý povlak a se shora listy od krajů reznou a spodní listy se ohnuly, tak jsem je uřízla. Myslela jsem, že se o něj špatně starám, ale ten druhý je mé matky a má uplně to samé. Mohla by to bý nějaká plíseň?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 13.7.2010 23:01

Banánovníky bývají zamořené bakteriózami. Choroba může přetrvávat skrytě i dlouhou dobu. Nejčastěji se projeví po přelití v zimním období, nebo nastydnutím v průvanu. Pak dochází k hnědnutí listů a objeví se i plíseň. Postřik na to není žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.133 (?), 5.9.2010 9:46

moj bananovnik ma cele listy posiate voskami. co mam robit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 5.9.2010 17:38
Postříkejte vhodným insekticidem (Pirimor, Mospilan ap.).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.51 (?), 22.9.2010 10:30

Dostal jsem od pribuznych bananovnik a taky asi neco chytil, na listech se delaji cerne skvrny a cerna i stvol, listy zacinaji zasychat. Nevite, co s tim?

Bananovnik
Bananovnik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.147 (?), 29.9.2010 9:14

mám stejný problém.zatím černé fleky nemám na listech jem na stvolu ale nevím z čeho se tam vytvořily??...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.1 (?), 14.5.2011 20:51

Mam 2 rostliny bananovniku Ensete ventricosum, naklicily mi cca pred 2 mesici. Ale nedavno se mi na listech zacly tvorit prvne cerne tecky a pote se to zaclo menit v utvary podobne pruhum. Nekdy se fleky zacly objevovat na koncich listu, nekdy u rapiku, kazdopadne vzdycky se to rozsirilo ve smeru pletiv a isty postupne zacaly zloutnout. Ze spodni strany listu jsou fleky o neco vyraznejsi.

Poskozene listy pravidelne odstrihavam. Kdyz jsem se podival rostline na koreny, nektere byly divne fialove. Nemam s timhle druhem bananovniku zkusenosti, ale pochybuju, ze to tak ma byt.

Mohl by nekdo poradit co by to mohlo byt za chorobu a jak proti ni rostlinam pomoci pokud je to mozne? Diky moc.

Na fotce nastup choroby na cerstve odstrizenem listu. Bohuzel lepsi foto jsem nemohl poridit.

Napadeny list
Napadeny list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika