Velvet, vše co o ní víte



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?)
5.9.2020 14:44

Nejlepší chuti angreštu dosáhneme v období zrání angreštu, jak kdysi napsal pan Hasman ve vlákně mýtus Strýmka. A nejlepší chuti Velvetu dosáhneme v období zrání Velvetu, nikoliv Cresthavenu. Prostě ať koupíte ovocný stromek kdekoliv, nikdy nemáte jistotu, že se jedná o deklarovanou odrůdu na visačce stromku. Protože má tato broskvoň i jiný typ květů, na zázrak čekat nebudeme. Třetí Cresthaven se neztratí. indecision

NE Velvet
NE Velvet
NE Velvet
NE Velvet
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 5.6.2020 17:27

Standa Hradec je hlavním propagátorem této starší broskvońové sorty. Zvláštní náhodou se krátce na to objevila i v prodeji. Má ji někdo? Mám dojem, že Jirka 1968 ji má také.

Velvet
Velvet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 5.6.2020 17:58

Jelikož broskvoň Velvet byla ze Spomyšle, tak nějakým kouzlem na ní vždycky dozrály nějaké nektarinky!surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 6.6.2020 15:15

Já mám na stromku "plyšáky", jak je vidět z fotky, takže dobrý. Květy by taky odpovídaly. Akorát, že mám stromek z Baumaxu, tak to už je horší. V srpnu se uvidí. "Po ovoci poznáte ho", jak s oblibou psával pan PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 27.8.2020 10:52

To takový VELVET je stále tvrdý. Rozkrojil jsem pouze jeden rozklobaný plod ptáky, který ovšem také ještě nebyl zcela zralý. Překvapuje slušná velikost plodů. 

Velvet
Velvet
Velvet
Velvet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 29.8.2020 8:47

Příspěvky Standy HK von Königgrätz o této odrůdě broskvoně asi už definitivně skončily, takže těžko říct, jestli mám Velvet, nebo ne. I tento rozkrojený plod na fotce byl tvrdší, takže stále to nebyla ta pravá degustace. Zbylé dva zřejmě dopadnou podobně. Budou poškozeny dříve než dozrají. Na Velvet dost pozdní zrání.

Velvet
Velvet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 5.9.2020 14:44

Nejlepší chuti angreštu dosáhneme v období zrání angreštu, jak kdysi napsal pan Hasman ve vlákně mýtus Strýmka. A nejlepší chuti Velvetu dosáhneme v období zrání Velvetu, nikoliv Cresthavenu. Prostě ať koupíte ovocný stromek kdekoliv, nikdy nemáte jistotu, že se jedná o deklarovanou odrůdu na visačce stromku. Protože má tato broskvoň i jiný typ květů, na zázrak čekat nebudeme. Třetí Cresthaven se neztratí. indecision

NE Velvet
NE Velvet
NE Velvet
NE Velvet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 1.9.2021 19:26

A co falešná VELVET Standy von Königga? Tedy falešná z Baumaxu na myroši. Je to jen další Cresthaven? Obě jsou ještě nezralé, jak pravý "krestík" tak i tato /"baumax" broskvoň. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika