Velmi rané broskve



host - 198.185 (?)
29.6.2022 19:04
Ešte z inej strany.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 28.6.2022 17:47

při tomhle počasí to vidím na dozrání Springcrestu za pár dní, to bude letos o týden dříve, než v minulém roce. Walter





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.6.2022 23:04

To se můžete těšit, pane Waltře. U těch mých Harbigerů je jasné, že tyhle předčasně zralé mají prasklou pecku Ovšem je tam prozatím rekordní sladkost a výrazná broskvová chuť. Snad to vydrží, i když osobně mám veder už plné zuby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.6.2022 16:16

Dnešní degustace Harbingeru: Jeden plod s prasklou peckou, druhý s celou. Vyjde to celkem nastejno, jen se při okousávání musí dát lepší pozor. Já už to poznám, protože plod s prasklou peckou má u stopky větší otvor. 

Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger - u tohoto plodu pecka celá.
Harbinger - u tohoto plodu pecka celá.
Maycrest
Maycrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 29.6.2022 18:50
Moja Primissima Delbard, prvé dozrievajúce plody, fotené 26.6.2022. Ešte sa len začínajú trochu zafarbovať. Sever je proste sever. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 29.6.2022 19:04
Ešte z inej strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.6.2022 11:41

Dobrý den. Zapomněl jsem odkud jste, Igore. Na Slovensku mám zafixovanou Podunajskou a Východoslovenskou nížinu, jinak nemám o pisatelích přehled. Tam by Primissima Delbard byla už dávno pryč. Předpokládám, že u mě taky, ale už ji nemám. Chtěl jsem se zeptat, pane Waltře, co běsnící živly na Českobudějovicku? Zatím nám nedají oddechnout. Obloha tady v noci blikala jak špatně utažená žárovka, servaná střecha žádná, tak alespoň pěkně zapršelo. Dnes to bude pro změnu pěkně pražit u Jirky z Valašska a níže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.58 (?), 30.6.2022 15:44

Som z blízkeho okolia Medzilaboriec, severovýchod SK. Chladná poloha, fakticky mrazová kotlina. Je fakt pekné vidieť tie veľké rozdiely, na jednej strane moju ešte fakticky zelenú Primissimu a na druhej už dozreté Harbingery a pod. z vašich teplejších polôh :) Ale aj u nás je teraz (ako všade inde) nadpriemerne teplo, tak hádam už to nebude dlho trvať a skoro dozreje. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.7.2022 15:55

Praha- Košice- Medzilaborce. Znám, ale do Medzilaborců jsem s ním nejel. Nejdál do Košic. Ale musí být u Vás nádherná příroda, co, Igore? Co se týče mých broskví, tak jsem utrhl jeden z Maycrestů, překvapila docela výrazná navinulost. To jeden z poškozených plodů Springbelle vykazoval naopak chuť v broskvových superlativech. Nejdříve bude pravděpodobně dozrávat Springcrest. Spring Lady nemá letos nic.

Springbelle
Springbelle
Springbelle
Springbelle
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.214 (?), 2.7.2022 21:22
Tak hej, prírodu tu máme celkom peknú, ale hlavne kľud. Dnes, 2.7., tá Primissima vyzerá už o dosť farebnejšie, ale ešte nie je zrelá. Ešte to bude chcieť možno týždeň. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.214 (?), 2.7.2022 21:33
Ešte 1 foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika