Střih Nektarinek



pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?)
7.2.2017 15:34

Myslím, že host SPCH to vystihl nejlépe. Pokud mám na dvorku dvě „kamarádky“, tak se o ně starám jako o zřítelnici oka. Kdysi jsem si odrovnal Redhaven tím, že jsem ničím neošetřil řez. Jelikož jsem měl jen dva stromky byla to pro mě citelná ztráta. V současné době mám víc jak třicet mladých stromků broskvoní. Pokud mi odejde jeden, na výslednou sklizeň to nemám vliv. Nic méně řez nyní pečlivě ošetřuji Tervanolem S. Jsou to přeci moje kamarádky….

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 144.38 (?), 7.2.2017 16:03

Takhle je to jednoduché?  Opravdu máte představu o tom, že se jen tak stříká? Víte, já jsme profesí ovocnář. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 15.215 (?), 7.2.2017 16:40

Jednoduché je to, čo som myslel "kadejakým sajrajtom". Nehovoril som, že je jednoduché starať sa o sad. Ak ste profesionálny ovocinár, tak ma vyveďte z omylu... profi sady sa nestriekajú často a proti všakovakým škodcom a chorobám?

Neviem o čo vám ide, ale podľa tých ironických reakcií počítam, že sa vás moja poznámka dotkla. To som určite nemal v úmysle. Že som nazval postreky sajrajtmi? Lahôdky to teda nie sú. Občas aj ja, hoci nerád, takými istými sajrajtmi striekam svoje výpestky. V každom prípade sa tu nemienim hádať. Téma je Stŕih nektarinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 7.2.2017 16:57

Tak budu psát o broskvoních. Udělám dva postřiky proti kadeřavosti, potom v květu udělám řez a pak už jen hlídám mšice. Proti těm jsem ale ještě nikdy na broskvoních nestříkal. Pokud najdu větvičku, tak ji ustřihnu a na zemi zašlápnu. Už jsem ale jednou stříkal proti strupovitosti plodů. Mám vedle výsadbu meruněk, tak na broskvoních udělám taky postřik proti moniliovému vadnutí. Nenapadá mě ale ani jeden postřik proti chorobě, která by snad měla vniknout do rány po řezu. Protože mám jak postřikovač tak i rosič, dělávám hnojení na list. Profi sady mají svého fyťáka, který pořád dokola sleduje vše, co je třeba sledovat, kdyby bylo třeba zasáhnout. Obchody vyžadují ovoce bezvadně vypadající, já ne. Rozhodně ale nestříkají podle toho, jak se vedoucí sadu vyspí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 15.215 (?), 7.2.2017 17:30

"Rozhodně ale nestříkají podle toho, jak se vedoucí sadu vyspí."

To som netvrdil a ani si to nemyslím. Práve naopak, verím tomu, že to majú dokonale premakané, ak nechcú skrachovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 7.2.2017 14:25

Podobně ROZDÍLNĚ přistupujeme ke slepicím v klecích a těm pár kamarádkám na dvorečku. Já zatírám všechny rány, snižuju tím ztráty energie, bráním chorobám... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.26 (?), 7.2.2017 14:45

Děkuji za odpovědi. Ty velké zatřu až po ty menší. Ale pochybuji že ty centimetrové budu natírat. Co po ořezu najdu zatřu.

Ještě mám jeden dotaz. Před asi tak 35 lety jsme měli na zahradě broskev, plodila veliké štavnaté broskve, strom byl už značně starý a velký. Děda kupoval zahrádku tak v 65 možná 68 roce a vysazoval on nejspíš. Bohužel se už nemám koho zeptat.  Co se u nás tehdy pěstovalo nebo co to mohlo být za odrůdu? nevíte někdo?

Děkuji

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.2.2017 15:11

Šťavnaté a velké – to je přímo precizní popis… Klidně to mohl být vydařený semenáč!
Být vámi začal bych barvou dužiny – bílá, nebo žlutá. Raná odrůda, či pozdní. Pecky odlučitelné, či ne. Dužina tuhá či měkká. Zkuste si vzpomenout. Možná se k nějaké konkrétnější odrůdě dopracujete.
Nebo napište co očekáváte od odrůdy. Určitě vám tady nějaký zahradník odrůdu doporučí.

Ale napsat „šťavnaté a velké“ nestačí. To je většina broskví!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.38 (?), 7.2.2017 15:14

Braňte braňte. Kdysi jsem byl členem spolku pro zahradní a krajinou tvorbu a vycházel odborný časopis Park, zahrada a krajina. A v něm byl článek, jak se testovalo celkem 8 přípravků na ošetřování ran. 4 přípravky dokonce bránily hojení a ty další 4 byly zcela neutrální. Každý den na této planetě dojde k nesčetnému poškození všude možně a celkem se nic neděje. Dřeviny mají vlastní schopnost velmi dobře hojit vzniklé rány. Kdyby tomu tak nebylo, už by tady dávno nic nerostlo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.2.2017 15:34

Myslím, že host SPCH to vystihl nejlépe. Pokud mám na dvorku dvě „kamarádky“, tak se o ně starám jako o zřítelnici oka. Kdysi jsem si odrovnal Redhaven tím, že jsem ničím neošetřil řez. Jelikož jsem měl jen dva stromky byla to pro mě citelná ztráta. V současné době mám víc jak třicet mladých stromků broskvoní. Pokud mi odejde jeden, na výslednou sklizeň to nemám vliv. Nic méně řez nyní pečlivě ošetřuji Tervanolem S. Jsou to přeci moje kamarádky….

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 7.2.2017 16:07

Ovocných stromů mám asi tak 200 a všichni jsou moji velcí kamárádi o které se rád starám. Jak už jsem uvedl, jsem profesí ovocnář. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika