Rozkvétající broskvoně



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?) 
6.4.2016 22:22

za rok na jaře me ceka vysadba necelych 30 broskvoní takze se budu muset probrodit informacemi k idealni podnozi, uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2016 22:37

Pane Mirdo, já jsem nadšený ze slivoňové podnože Adesoto. Možná zcela předčasně a zbytečně, ale zasadil jsem broskvoň na této podnoži na místo po jiné staré broskvoni a půdu jsem nevyměňoval. Přesto měla broskvoň celý rok krásně tmavozelené listy bez chlorózy a klejotoku a odumírání letorostů. Broskvoň krásně obrazila i tento rok. Uvidíme, co bude dále. Pokud potrvá tento stav i v příštích letech, už bych na jiné podnoži broskvoně ani nechtěl. Ovšem mám dojem, že výběr stromků na této podnoži bude minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 7.4.2016 6:44

myslím, že od Ökop. je mít budou, však uvidíme na podzim jaká bude nabídka, díky

jeste me Petre zajima jaka je bujnost rustu na Adesoto, šly by stromky pěstovat v hustější výsadbě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.4.2016 20:08

Ještě pár narychlo focený květů broskvoní.

Nektarinka Venus
Nektarinka Venus
Venus
Venus
Suncrest
Suncrest
Royalvee
Royalvee
Royal Glory
Royal Glory
Symphonia
Symphonia
Albatros
Albatros
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 101.27 (?), 8.4.2016 6:12

Pridám aj ja nejaké. Suncrest keď kvitne, je to proste nádhera. Zatiaľ čo Redhaven, alebo taký Cresthaven je v tomto opak. Ale plody majú všetky vynikajúce. 

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest vs. Redhaven
Suncrest vs. Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.4.2016 16:53

Krása nesmírná. A kdyby jste viděl, jak tady začínají kvést okrasné čerešně, to je jedna velká růžová záře. To rázem zapomenete, že všechny Adesota a Torinely existují v Česku zatím jen virtuálně, protože všem zákazníkům postačí staré, dobré a univerzální myroše. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.4.2016 20:25

Zkušeností je prozatím málo. Klivia o tomto podpníku píše:

Podpník Adesoto je nový stredne silno až silno rastúci slivkový podpník (asi 10% silnejší ako Torinel, asi 20% silnejší ako Wavit), ktorý pre broskyne, nektarinky a marhuľe prináša najlepšie výsledky. Veľmi skorý nástup do rodivosti, veľmi dobrá odolnosť voči chloróze, adaptabilný na pôdne podmienky, zlepšená vyfarbenosť plodov, znáša viac suché podmienky ako Wavit, Torinel alebo St. Julien A (má hlbšie korene).

Jinak ten Ökoplant moc zajímavou odrůdovou nabídku nemá. To bych si raději zajel do toho Poysdorfu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.4.2016 20:38

Jen jestli je Adesoto, Adesotem.Z Klivie jsem si objednal broskvoň Jayhaven právě na této podnoži, na dodacím listě i na ručně načmárané visačce balo uvedena jako podnož Adesoto, na zaponenuté visačce od dodavatele je GF-677.Limbach mi poslal Princess také na Adesotu, přitom je podnoží St.Juliensurprise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 7.4.2016 21:11

a máte nekdo neco na té Torinel?..váhám nad podnoží, samozrejme, že je chci mít nahusto - přece jen víc stromku je lepsi nez par, budou mit kapkovace, jinak to nejde, nizky pudni profil na svahu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.4.2016 21:54

Nemáme nic na ničem, protože všechno je záměna, Mirku, možná i ty podnože. smiley Broskvoně nám pomalu odkvétají a po nadcházejících deštivých dnech bude po květech veta, tak si to náležitě vychutnejte, a ať už nám posílají 5,6 odrůd pořád dokola nebo ne, je to velká kvetoucí paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika