Reliance (-30°C, žádný problém)



host - 234.109 (?)
18.2.2021 19:10

Do chladnejších oblastí je vhodná broskyňa Radosť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 91.196 (?), 16.2.2021 9:31

Přátelé, větší obavy mám z teplotní houpačky, která je naznačena v předpovědi počasíangry!...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.2.2021 12:25

Ve střední Evropě se stabilního počasí většinou nedočkáte. Pro mě za mě, ať si "holomráz" svírá krajinu třeba až so konce března, nic by se nestalo. Teď to zas pro změnu poženou nahoru, no, co už s tím naděláme. Nic. Ani si člověk pořádně nezalyžuje, ani nezabruslí, viďte, smileyale zaplaťpámbů alespoň za ten záblesk zimních radovánek (nikoliv jen na horách), protože ty předešlé zimy byly hodně teplé. Teplé zimy, letní vedra, málo srážek. Minulý kovidový rok se tomu vůbec nepodobal + přece jen kousek pořádné zimy letos, aby se nezapomnělo, jak má ta zima vypadat. Pokud jde o Reliance, myslel jsem, že se přece jen někdo ozve s nějakou vlastní zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.109 (?), 18.2.2021 19:10

Do chladnejších oblastí je vhodná broskyňa Radosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.165 (?), 18.8.2022 17:46

Loni Reliance na jaře vysazená (z podnikové prodejny Holovousy) a letos (2022) už měla první broskve na okoštování. Jsem asi 430 m n.m., tedy okrajová oblast. Podkrkonoší a jílovačka. Zrání začalo teď v polovině srpna. Lehce nahořklá slupka a velmi aromatická dužnina a jsem spokojený.

S čím ale ne? Mám ještě na zkoušku 4 další odrůdy (které u mne zatím při pokusech přežily) a Reliance je první, kde broskve mají nejen rozpůlenou ale až i napříč rozdrcenou pecku, některé plody se dokonce odspodu i s peckou otevřely a začaly odtud hnít, nehledě na ta nalezlá hejna škvorů uvnitř. Tak jsem zagooglil a šel do drogerie koupit borax. Uvidí se co dál. Možná, utěšuji se, to bylo že plody byly prvním rokem.

Řekl bych, zatím, že za pokus tato odrůda stojí. Doplňuji, že stopy po kadeřavosti jsem na stromku také našel, nic ale hrozného. Tady v mých podmínkách mám snad větší problém s moniliovou spálou a dvě předešlé odrůdy broskvoní na ni také i žel u mne dojely. Reliance se zatím drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 18:21

Borax doma mám, stříkal jsem s ním jednu hrušku Clappovu proti kaménčivosti a taky přihnojoval zálivkou, ale už je to nějaký rok zpět. Ale jen v jedné staré zahrádkářské knížce jsem našel jak to asi ředit... Borax je dost svinstvo, hlavně při postřiku. Já se budu muset poohlédnout na podzim taky po takovém hnojení rozhozem do půdy, ale se obávám, že to bude finančně neudržitelné dobrodružství na celou moji plochu. :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.165 (?), 18.8.2022 23:45

To jsem ještě já co napsal k Reliance z Podkrkonoší. Já ten borax rozhazuji (postupně opatrně) na půdu pod stromky a to samé jsem udělal teď s Reliance. Tady v mých podmínkách mně jabloně začaly už dříve plodit nepoužitelná jablka, skvrnitost a uvnitř zahnědlá ložiska v dužnině, praskání plodů, dohledal jsem jako možnost ten problém s bórem, viditelné zlepšení nastalo no ale až za 2 až 3 roky. Takže ten problém na zahradě mám obecně a je to asi tou jílovačkou. Když budu podobně úspěšný (s trpělivostí) u Reliance tak budu rád :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.8.2022 4:25
Já jsem začal mít problémy po velké vodě a nebude to jen s borem. Prostě došlo k odplavení živin a běžně popsaným dávkováním pochybuju, že se to vůbec někdy všechno zlepší, když nebudu investovat do mnoha rozborů půdy v každém meziřadí aspon na dvou místech...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika