Reliance (-30°C, žádný problém)



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?)
27.1.2012 23:14

-35 stupňů bylo samozřejmě v Kanadě, ne v USA. Právě proto, že se teď objevila v prodeji jsem si na tu mrazuvzdornost vzpomněl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 25.12.2011 21:01, zobrazeno: 12847x

Broskvoň Reliance vydržela v USA údajně až -35°C. Jaké s ní máte zkušenosti Vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.110 (?), 26.1.2012 13:35

Ziadne lebo sa neda kupit, inak je aj velmi odolna kuceravosti prakticky nepotrebuje postreky. Milos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.21 (?), 26.1.2012 16:05

Tuto som vyguglil firmu, ktora ma reliance v ponuke, myslite ze idu o tu pravu Reliance?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 27.1.2012 23:14

-35 stupňů bylo samozřejmě v Kanadě, ne v USA. Právě proto, že se teď objevila v prodeji jsem si na tu mrazuvzdornost vzpomněl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.178 (?), 4.3.2012 23:19

Firma je z Námestova, čo je na Orave. Veľmi chladný kraj, takže stromky budú kupované vo veľkom najskôr z Poľska. Majú to tam na skok a Orava obchoduje s poliakmi od nepamäti. Polské stromky by som určite nebral, zbytočne vyhodené peniaze. Poliakom nevadí ked korene obsychajú na slnku pár dní. Veď to znovu namočia a predajú. Ujatosť potom malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.252 (?), 10.8.2012 23:42

Taky bydlím kousek od Polska a taky čile obchoduji s Polákama. Musím říct, že veškeré stromky a keře jsem koupil v Polsku. Až na jednoho prodejce, jsem byl vždy velmi spokojený. Všechno, až na tu výjimku roste nádherně. I v naších zahradnictvích se mnohdy prodává polský materiál. Co víc, většinou mají bohatší nabídku. Takže si vyberte wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 5.9.2015 12:00

Reliance mám, rodí pěkné ovoce, ale letos "kučeravost" byla na ní jako na každé jiné broskvoni. Takže stříkat, stříkat a ještě jednou stříkat!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.2.2021 22:12

Peach 'Reliance' je americká odrůda broskví získaná pomalým opylováním hybridu Minn.PH 04559 odrůdou 'Meredith'. Pro pěstování zaveden v roce 1964

Peach 'Reliance' začíná rodit ve druhém roce po výsadbě (odrůdy naroubované na podnožích) nebo ve 4. až 5. roce (sazenice). Plodí hojně a každoročně (v závislosti na stupni poškození květu způsobeného jarními mrazy). Kvete koncem dubna a začátkem května. Květy jsou středně velké, růžové, ve tvaru zvonu. Je to samoopelivá odrůda.

Stromy této odrůdy broskví rostou středně rychle a tvoří širokou, šířící se korunu se vzhůru klenutými větvemi a četnými dlouhými bočními výhonky. Stromy a pupeny jsou relativně odolné vůči mrazu. Květiny mohou jarní mrazy poškodit. Odrůda je středně náchylná na zvlnění listů, skvrnu černého ovoce, hnědou kamennou hnilobu, leukostemózu a raky. Jeho citlivost závisí na stupni mrazu na stromu a mrazových ranách, které způsobují infekce. Nejběžnějšími škůdci jsou mšice. Je zřídka napaden jinými škůdci. Peach 'Reliance'jsou to středně velké (80–130 g), kulovité, nepříliš pravidelné plody s nerovnými polovinami a hlubokou brázdou, dozrávající v polovině srpna. Kůže je zeleno-oranžová, pokrytá skvrnitou, tečkovanou červenou ruměnou, pokrývající 30-80% plodu, poměrně silně chlupatá. Světle žlutooranžová dužina, u kamene mírně zbarvená, středně pevná, kyselě sladká, mírně kořeněná, zanechává kámen dobře. Plody dozrávají nerovnoměrně (asi týden). Když jsou plně zralé, snadno spadnou ze stromů.

Peach 'Reliance' je dezertní odrůda, ideální také pro zavařeniny. Díky své vysoké odolnosti vůči nízkým teplotám jej lze pěstovat po celé zemi. Doporučeno pro přidělování a domácí zahrady, úrodné, humusové, dobře odvodněné, středně vlhké půdy a slunná stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 66.55 (?), 14.2.2021 7:59

Peach 'Reliance' je americká odrůda broskví získaná pomalým opylováním hybridu Minn.PH 04559 odrůdou 'Meredith'.
Pravděpodobně místo pomalým opylováním patří volným opylením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 15.2.2021 19:43

Pan PP píše: Jinak když už jsme u toho sněhu, koncem týdne jsem našel na teploměru minimum -21,1 st. Což znamená, že - ostatně tak jako každoročně - budu sklízet s broskvoní proutí do drtiče.

To by mě zajímalo, pane PP. Myslel jsem, že nesklízíte z důvodu jarních mrazů. Zimní mrazy nemůžu posoudit, protože zde nebylo pod -20°C pěkně dlouho. U Vás bych to teď neviděl tak zle. Co se týče okopírovaného textu Reliance, tak překladač neřeším, spíš se těm výrazům zasměju. Do Reliance jsem nešel, ale jelikož se v prodeji vyskytuje již delší dobu, tak bych očekával, že jí někdo mít bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika