Obaleč východní a makadlovka broskvoňová



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 213.137 (?) 
8.6.2023 1:09

Je to 5-6 dní zpět co jsem našel první uvadlé napíchané letorosty broskvoní, asi jen tak ten asijský obaleč nezmizí že by mu byla zima... napíchal to po nocích při teplotě 3°C nad nulou. indecision  S postřiky jsem to vzdal, byly bez účinku, hlavně škodí další nálety kde jsou i navrtané plody. Letos je už tak méně plodů (mrazy). Zvláštní že s tou potvorou nebojují nikde v teplých oblastech kde mají broskvové sady, nebo si nikdo si zatím nestěžoval?, přitom někde 90% navrtaných a shnitých plodů to nejde přehlédnout. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 81.144 (?), 8.6.2023 11:20
Letos je hodně zobonosek a jedna (prýtová) letorosty poškozuje taky tak. Měl jsem pár případů na letos roubovaných švestkách a merunkách a dokonce i keřích révy. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.6.2023 12:42

Takže považuješ obaleče východního za význmaného škůdce broskvoní, Martine? Prozatím nic nevadne, ale jestli jsou výhony už napíchané, tak to jsem nezkoumal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 8.6.2023 18:19

Určitě se jedná o obaleče, samozřejmě napichnuté výhony nejdou na oko vidět zdálky, spíš vrcholek letorostu nejdřív uvadne a pak je dírka po bližším prozkoumání viditelná. Vnitřek letorostu je po uvadnutí dutý a je v něm červ - obaleč. Další generace se stěhují na plody. Rozsah škod byl poslední roky asi jako u obaleče na jabkách, takže hodně. Rané odrůdy nestačí napadnout tolik jako pozdější a taky na některé odrůdy moc nejde jako Red haven. Ale Sunhaven bývá provrtaný dost, a pozdnější Fairhaven tam bývá navrtáno z dalších generací obalečů i 90% plodů a hnijí, takže se pokusím nanejvýš při rozjezdu hniloby plody postříkat 1x Prolectusem proti hnilobě jako kontaktní postřik, nic víc nevymyslím. Mospilan byl úplně bez účinku, testováno i na menších stromkách, kde vadnutí výhonků taky pěkně našvte. V sadech každopádně budou vadné plody i jen navrtané i kdyby nehnily. Se divím že se tomu obalečovi taky chce přežívat celý rok když tu má všehovšudy pár stromů dokola, sady žádné surprise. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika