Obaleč východní a makadlovka broskvoňová



host - 81.144 (?)
8.6.2023 11:20
Letos je hodně zobonosek a jedna (prýtová) letorosty poškozuje taky tak. Měl jsem pár případů na letos roubovaných švestkách a merunkách a dokonce i keřích révy. Biegler
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 213.137 (?), 8.6.2023 1:09

Je to 5-6 dní zpět co jsem našel první uvadlé napíchané letorosty broskvoní, asi jen tak ten asijský obaleč nezmizí že by mu byla zima... napíchal to po nocích při teplotě 3°C nad nulou. indecision  S postřiky jsem to vzdal, byly bez účinku, hlavně škodí další nálety kde jsou i navrtané plody. Letos je už tak méně plodů (mrazy). Zvláštní že s tou potvorou nebojují nikde v teplých oblastech kde mají broskvové sady, nebo si nikdo si zatím nestěžoval?, přitom někde 90% navrtaných a shnitých plodů to nejde přehlédnout. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 8.6.2023 11:20
Letos je hodně zobonosek a jedna (prýtová) letorosty poškozuje taky tak. Měl jsem pár případů na letos roubovaných švestkách a merunkách a dokonce i keřích révy. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 8.6.2023 12:42

Takže považuješ obaleče východního za význmaného škůdce broskvoní, Martine? Prozatím nic nevadne, ale jestli jsou výhony už napíchané, tak to jsem nezkoumal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 8.6.2023 18:19

Určitě se jedná o obaleče, samozřejmě napichnuté výhony nejdou na oko vidět zdálky, spíš vrcholek letorostu nejdřív uvadne a pak je dírka po bližším prozkoumání viditelná. Vnitřek letorostu je po uvadnutí dutý a je v něm červ - obaleč. Další generace se stěhují na plody. Rozsah škod byl poslední roky asi jako u obaleče na jabkách, takže hodně. Rané odrůdy nestačí napadnout tolik jako pozdější a taky na některé odrůdy moc nejde jako Red haven. Ale Sunhaven bývá provrtaný dost, a pozdnější Fairhaven tam bývá navrtáno z dalších generací obalečů i 90% plodů a hnijí, takže se pokusím nanejvýš při rozjezdu hniloby plody postříkat 1x Prolectusem proti hnilobě jako kontaktní postřik, nic víc nevymyslím. Mospilan byl úplně bez účinku, testováno i na menších stromkách, kde vadnutí výhonků taky pěkně našvte. V sadech každopádně budou vadné plody i jen navrtané i kdyby nehnily. Se divím že se tomu obalečovi taky chce přežívat celý rok když tu má všehovšudy pár stromů dokola, sady žádné surprise. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika