Kadeřavost broskvoně 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10128) - 70.75 (?) 
1.1.2024 12:34

Signalizace kadeřavosti broskvoní

http://www.amet.cz/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 2.164 (?), 29.1.2024 23:05

Podle AMETu budu v Hradci Králové stříkat cca za týden, mědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 2.164 (?), 2.2.2024 12:34

Lidé, bděte! Má být teplo a vlhko. V nížinách se dle AMET suma aktivních teplot pomalu přibližuje k 1000, postřik bude nutný, co nejdříve (1000 je taková vyzkoušená hranice, kdy postřik nejlépe působí). Já v HK vyčkám suššího počasí a stříknu mědí (např. Championem), ale nebudu postřik moc oddalovat. Vloni jsme na to dojeli skoro všichni. Raději dříve a za 10 dnů zopakovat.

.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.12 (?), 2.2.2024 14:25

Loni na to všichni dojeli ne kvůli termínu, ale kvůli tomu, že se velmi dlouho táhlo chladné a vlhké počasí, takže vznikla potřeba postřik několikrát zopakovat (i v průběhu rašení), což málokdo udělal. Indikace na AMET se už měsíc nehnula, teď se sice pohne, ale tak rychle se po měsíci broskvoně k životu neprobudí. Dokonce i lísky jsou zatím tvrdě spící. Nejdřív se musí trochu prohřát zem, v nížinách je teplota půdy v 50 cm pouhé 2 °C. Počítám, že správný čas by mohl nastat tak za 2 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 2.2.2024 19:05

Postupuju podobně jako Kuky, raději stříknu o 10 dnů dřív a potom dle počasí.Zítra stříknu Championem se smáčedlem.Kadeřavost jsem na mých broskvoních v posledních cca desíti letech neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 2.2.2024 19:52

Letos mám 1. postřik mědí trochu předčasně - začátek postřiku dnes. Lísky opravdu ještě nepráší, ale je o to větší klid si pak počkat na ten správný termín.

Nad čím si ale lámu hlavu, proč nestačí postříkat kdykoliv, třeba nyní jen 1x mědí a hotovo? Odkud kadeřavost přiletí na stromy znova, a při studeném a deštivém jaru jako bylo vloni... kadeřavost i přes postřiky byla velmi silná proč, když už 1. dokonalý oplach mědí musí kadeřavost zlikvidovat?  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 2.164 (?), 5.2.2024 21:44

Teoreticky, v ideálních podmínkách, by měl jeden postřik stačit. Zjevně nestačí, podmínky nebývají ideální...

V HK dnes bylo +11°C, šupiny pupenů mé broskvoně se posouvají, testovací líska má třaslavé jehnědy, ale angrešt ještě spí, hodnoty AMETu se blíží ke kritické hodnotě 1000 (pro teplejší oblasti ČR). Tak jsem za soumraku provedl postřik mědí. Docela se uklidnil vítr. Stříkat šlo. Za 14 dnů postřik zopakuju. Zase mědí. "Ideálně" by to mělo stačit. Stříkal jsem polským "Kuprikolem" = Miedzian Extra 350 SC. U nás je běžně dostupný měďnatý přípravek Champion.

Stříká se při teplotách aspoň kolem +10°C, pokrytí musí být dokonalé, postřik musí zaschnout, pak odolává dešti. Ošetří se celý strom, včetně silných větví i kmenu. Za 14 dnů se postřik zopakuje. Kdyby za 14 dnů bylo špatné počasí, tak se potom postřik musí udělat co nejdříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 5.2.2024 23:19

U části postřiku mi do toho napršelo i když jsem se díval předem na radar, naschvál. Tak jsem musel další den ještě jednou fouknout poloviční dávku. Když se ale dívám na smočení větví, tak pupeny tím že jsou chlupaté se smočí okamžitě a nacucají mědnatým roztokem - tam kadařavost nemůže uniknout - je nasycena mědí. Za jak dlouho měď kadeřavost zlikviduje? Na tyto,,houbárny" mám tušení že by mohl být účinek okamžitý do několika minut, takže ani smytí deštěm krátce po postřiku by nemuselo vadit, lle jsou to zase jen domněnky. To je pěkné bavit se o něčem takovým jako je kadeřavost kterou nikdy nikdo neviděl. smiley

Postřik se snažím dělat dokonale, každý prut zvlášť zblízka, broskvoně už jsou ostříhané. Neostříhaná džungle do toho bych nepostříkal vůbec nic v tom vichru, zatím,,oficiálně" vhodný den na postřik se slabým větrem nebyl a bez deště taky ne. Vloni třeba nebyl taky žádný vhodný den, postřik jsem dělal za nepřízně počasí aby se to stihlo, a pak studené deštivé jaro, stejně vyskočila kadeřavost. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 6.2.2024 8:37

Ve filmu K. hoši... zaznělo Vašu... jsem neviděl, ale věřím, že ju máte-tolik ke kadeřavosti br.cheeky. Výzkum by si mohli vzít na starost Piráti, těm nejde o zisk, ale o dobro Člověka, Planety... Mé jehnědy a srstky jsou i přes teplé počasí zatím spící, další ukazatel-sněženky-začínají probělávatenlightened, takže se k postřiku pomalu hotovím, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 2.164 (?), 6.2.2024 17:37

Jaro se už začíná připomínat. Foceno dnes 6.2.2024. Hradec Králové.

Talovín
Talovín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika