Kadeřavost broskvoně 2022



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?)
21.2.2022 15:17
Konečně přestalo pršet a vítr fouká s přestávkami. Čas na postřik mědí, dal jsem Flowbrix v koncentraci 0,4% Jehnědy práší a pupeny nabírají, snad to letos trefím.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 15.2.2022 9:11

rozhodně nezdá. Jako zastánce postřiku až těsně před rozkvětem i tak postřik mědí aplikuji. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 15.2.2022 9:20

Já bych aplikoval rychleji, v době kdy začnou praskat šupinky na pupenech a oběvovat se světlá místa. Ale je to jen můj (asi špatný) předpoklad. Díky za upřesnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.2.2022 9:20

Proč myslíte? Pan Walter aplikuje měď až těsně před květem a je spokojen. Jak říká Radek na tom videu, je třeba požádně opláchnout, nejenom "posoplit". smiley I tak nějaká kadeřavost stejně bude. Když né hned, tak později, záleží na počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 15.2.2022 9:32

Pokud bych se řídíl doporučením "až začnou přášit lísky" tak mi to vychází dříve než na zmiňovaném videu, tím ale nechci tvrdit že je to správný termín a rád si nechám poradit od zkušenějších co už mají zkušenosti wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 95.140 (?), 15.2.2022 10:07

Včera v Polabí začaly prášit lísky. Bylo bezvětří, sucho, ideální stav pro postřik proti kadeřavosti. Použil jsem Kuprikol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.2.2022 10:48

Kde v Polabí? Mám vysledováno, že Kukyho HK je s vegetací pozadu, naopak třeba ČB nebo Frýdeckomístecko je naopak napřed. Dobře se to hodnotí podle fotek, nebo když píšeme například o kvetení stejných odrůd. Mám oba postřiky mědí už za sebou. V minulém roce jsem se Syllitem čekal až co se objeví na špičkách listů před květem. Jelikož byla delší inverze a chladno, rašení se zpomalilo, a tak se později nějaká kadeřavost objevila. Hodnotím jen to, kam se dobře dostříkne a opláchne. Kuky psal něco o Sulce, která by se dala použít po mědi. Mám tady kyblík Kumulusu, takže to by byla možná alternativa místo toho Syllitu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 15.2.2022 10:39

každý má na svých broskvoních dříve, či později nějakou kadeřavost a každý má své zkušenosti, jak s ní bojovat. Hledáte-li rady zkušenějších, přečtete si je např. na stránkách amet. Tam je např. článek Metodika pěstování nektarinek a broskvoní v podmínkách ČR a v ní i pojednání, kdy a jak profesionálové proti kadeřavosti bojují. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 21.2.2022 15:17
Konečně přestalo pršet a vítr fouká s přestávkami. Čas na postřik mědí, dal jsem Flowbrix v koncentraci 0,4% Jehnědy práší a pupeny nabírají, snad to letos trefím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.2.2022 18:48

Pěkně jste to vyfotil, pane katoo. Tak si říkám, že kdybych začal s postřiky až teď, nic hrozného by se asi nestalo. Ale předpisy jsou předpisy. surprise smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.66 (?), 21.2.2022 20:12

Já to zatím nestihla. Buď mrzlo, nebo pršelo, nebo funělo. Chystám se na to ve středu (Kuprikol, mám zásobu). Lísky sice práší, ale pupeny ještě "sedí". Je to venku za městem u polí, takže je tam chladněji.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika