Jaké ovocné stromky budete kupovat?



host - 234.122 (?)
7.3.2023 21:03

Odporučím kupovať Veecot. Táto odroda má minimálne napadnutie moníliovým užehom a netrpí moníliou plodov. Plody má menšej velkosti. Dozrieva 3 až 4 dni pred Bergeronom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 81.144 (?), 5.3.2023 19:03
Já vám věřím, že může být kvalitní a chutný v dobrých podmínkách. Bohužel moje pozemky by tu pihovitost spíše podporovaly, to je důvod proč jsem ho nekoupil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.55 (?), 5.3.2023 21:14

Naprosto souhlasím, u nás to Admirál taky jednoznačně vyhrává- nyní už je komplet snězen... Na M7 uklidněný po 6 letech neřezání-pouze mírný průklest- byl loni obalen a ponechán napospas tomu, co půda dá.Tedy žádný vápník a lítání kolem něho- a světe div se, pihovitost byla pouze na cca 5% plodů. Nebyly přerostlé (průměr 70-90 mm), a chuť zcela super. Plyne z toho to, co říkal již šlechtitel Zima- nechat ho být a až se po výsadbě po 3 letech růstově zklidní, tak bude v pohodě. Problémy s ním jsou v intenzivních výsadbách (na M 9 a M 26), proto se dělat nebude-komerčně třeba jako Gala, ale na zahrádkářské pěstování je dobrý. Jeho sestra Barby by neměla pihovatět vůbec, ale to je u nás zatím jen informace... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 5.3.2023 21:27
To je dobře, že jsem Admirál nekoupil, protože ty stromky tam měli na M26, když máte zkušenost, že s ním na této podnoži může být problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.86 (?), 5.3.2023 21:48

Přidám se k předchůdci: mám Admirála v mizerné půdě a v suchu, přesto byl loni bez pih. Ale mám jen na A7, slabá podnož by neměla šanci přežít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.3.2023 21:04

Podle mě je škoda nepěstovat Admirál, ať už se to zdůvodní čímkoliv. Má špičkovou kvalitu a udrží si jí od sklizně po velmi dlouhou dobu. Pan 81.144 by to měl ještě zvážit. Je to úplně jiná "liga" než ten Idared, o kterém uvažuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.3.2023 21:39

Pane Petře, špičkové kvality a jiné ligy je do dřevěného sudu škoda. Protože tam se pálenky z jablek ve většině případů dávají. Já se nehodlám v pěstování jablek moc rozjíždět abych měl neupotřebytelné přebytky, protože by byla v okolí zase jen poptávka po kvase. A jak všichni víme, každý pěstitel může připravovat kvas jen z vlastního ovoce... A já pro pálenky z jablek a nebo přídavky jablek třeba do piva nemám pochopení mých chutových pohárků. Navíc od dnešního dne už pěstuju jen pro sebe. Zrušil jsem živnost zemědělskou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.3.2023 18:36

Kupoval někdo nějaké meruňky teď, nebo na podzim? S podzimu mně obráží ten Koolgat, Sirena, Legolda (další pokus), a ta spomyšlská Candela. Jestli to bude ta samá, co mám naroubovanou, se teprve uvidí. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.122 (?), 7.3.2023 21:03

Odporučím kupovať Veecot. Táto odroda má minimálne napadnutie moníliovým užehom a netrpí moníliou plodov. Plody má menšej velkosti. Dozrieva 3 až 4 dni pred Bergeronom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 7.3.2023 21:58

Ale chuťově nic moc, je doporučovaná na kompoty, k jídlu ne. Bratr ji zlikvidoval...  Lída 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.61 (?), 8.3.2023 22:11

Petr z Pardubic napsal: "U Admirálu se sice jedná o pozdně zimní odrůdu, která vydrží v nepřekonatelné kvalitě pravděpodobně až do léta"

Na to aby Admirál vydržel až do léta potřebujete plody úplně bez poškození, jinak do jara spolehlivě shnije. Podstatně odolnější je právě Idared. A problém s pihovatostí bych taky nebagatelizoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika