jaká odruda na vysočinu pro nadmořskou výšku 613



prchal jan - (7) - 234.10 (?)
20.3.2009 20:06

   Dobrý den, mám kamaráda který v 540mnm dělá překrásné nektarinky.  To jsou ty nejnáročnější z broskvoní.  Záleží pouze a pouze na umístění stromku.  P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 150.228 (?), 4.3.2009 16:09

Myslím, že to možné je. Pestujeme už 20 rokov broskyně v mrazovej dolinke 320m.n.m., od juhu kopec vysoký 765m, z ostatných strán pahorky tak 400-450m vysoké. Dolinka je úzka-cca 50m šírky na dne, orientovaná od juhovýchodu na severozápad(ústie), broskyňa Redhaven na svahu orientovanom juhozápadne asi 4 m nad dnom dolinky vždy spoľahlivo plodila veľké a sladké plody. Po odúmrti ju nahradil asi od 7m ďalej Sunhaven, ktorý je neskorší, menej pekný a má vačší sklon preplodzovať, chuťovo je o málo horší. T.r. bude mať tuším osem rokov, okrem 2007 vždy zarodil bez problémov. Akurát na rozdiel od predchádzajúceho stromčeka nie je chránený pred ranným slnkom a tak v ranej mladosti utrpel mrazovú jazvu-aj tak prosperuje. Som zvedavý na Flamengo, ktoré rastie o ďalších cca 6m vyššie na svahu-tento rok snáď prvý krát zarodí. Pre trvale zvýšenú vlhkosť v doline je nutné robiť viac postrekov proti kučeravitosti.

Takže broskyne v dolinách idú, ale iste je to závislé na celej rade faktorov, každý si to musí vyskúšať sám. Skor sa trápim s marhuľami v tejto polohe - stromy i plody očividne trpia nepriaznivými podmienkami, plody naviac ničí chrastavitosť. Ale nevzdávam sa a skúšam nové odolné odrody-Leskora, Veharda. Tak som zvedavý, či to tentokrát vyjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
prchal jan - (7) - 234.10 (?), 20.3.2009 20:06

   Dobrý den, mám kamaráda který v 540mnm dělá překrásné nektarinky.  To jsou ty nejnáročnější z broskvoní.  Záleží pouze a pouze na umístění stromku.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.80 (?), 23.5.2009 7:36

Dobrý den, pořídil jsem si do nadm. v. 505 m z čiste praktických důvodů odrůdu Favorita Morentini (spolehlivě dozraje), a Harbrite (odolná ve dřevě proti klejotoku). Stromky byly zakoupeny v květníku. Nyní je mám rok. Jsou krásné, samý list. Letošní zimu přežily v pořádku. A na Favoritě už mám dva plody. Ale moc se nezvětšují. Takže asi opadnou.  Oba stromky jsem na zimu měl obalené pytlem. Aby se nepřehřál kmínek a nepraskl. Dopadlo to dobře. Další info podám v průběhu.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.67 (?), 13.8.2020 8:59

Dobrý den, moc prosím pana Kafku o doplnění zkušeností s odrůdami Favorita a Harbrite. Za 11 let to budou určitě zkušenosti velmi cenné. Předem děkuji. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 13.8.2020 13:51

Přál bych vám, aby jste se dočkal odpovědi, ale rok 2009 to už je přece jen "dávnověk". Kde jsou ty časy, milý pane nebo paní. Zvláště tady se toho hpdně změnilo. Pokud jde o pěstování Favority Morettini 3 na Vysočině, tak by mohl pohovořit pan PP. Co se týče Harbrite tak ta se ve vyšších polohách moc neosvědčila.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika