Jak to vypadá s úrodou broskvoní?



host - 6.16 (?)
29.7.2010 10:19

uživatel 61.106 dne 24.7 píše  "musel jsem sklidit Luny"

Plzeňsko, 400 mnm.Luny mám jako velké vlašské ořechy, zelené a tvrdé.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 159.234 (?), 23.7.2010 21:33

U nás na zahrádce dozrává teprve Teska, na ostatní si budeme muset ještě počkat.

HS

Fair haven
Fair haven
Teska
Teska
RH
RH
Telura
Telura
Tena
Tena
Red gigant
Red gigant
FM3
FM3
Belmondo
Belmondo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 159.234 (?), 23.7.2010 21:54

Na zhrádce mám také několik starších stromů, bohužel nevím co je to za odrůdy.

HS

Strom č.1
Strom č.1
Strom č. 2
Strom č. 2
Strom č. 3
Strom č. 3
Strom č. 3
Strom č. 3
Strom č. 4
Strom č. 4
Strom č. 4
Strom č. 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
0 - (31) - 61.106 (?), 24.7.2010 3:08
Již jsem musel sklidit plody LUNY. Stačilo přijít ke stromu a byla hned cítit vůně zralých plodů, což o něco dříve zjistili škvoři a slimáci, takže několik broskví už bylo znehodnoceno. Fajn, že to dozrálo před těmi lijáky, jenž právě teď venku probíhají. Vložím fotky z pátku 23.7.2010, kdy jsem úrodu obíral.
Broskve odrůdy LUNA , 23.7.2010.
Broskve odrůdy LUNA , 23.7.2010.
Poměr velikosti pecky a průměrného plodu u Luny.
Poměr velikosti pecky a průměrného plodu u Luny.
Nedobrou vlastností této odrůdy je výskyt puklých pecek , jak je u jednoho plodu na obrázku vidět. Chuťově jsou broskvičky dobré , šťavnaté.
Nedobrou vlastností této odrůdy je výskyt puklých pecek , jak je u jednoho plodu na obrázku vidět. Chuťově jsou broskvičky dobré , šťavnaté.
Na  slimákem nahlodaný plod se slétají včely.
Na slimákem nahlodaný plod se slétají včely.
Tento případ mají na svědomí škvoři , činí tak za tmy a včely jen využívají možnosti nasát se sladké šťávy. Kdo  nezná pravého viníka  prvotního poškození , ten  mylně obviní včelky.
Tento případ mají na svědomí škvoři , činí tak za tmy a včely jen využívají možnosti nasát se sladké šťávy. Kdo nezná pravého viníka prvotního poškození , ten mylně obviní včelky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.80 (?), 23.7.2010 22:18

Dovolím si Vás poopravit, Fairhaven je asi 5 až 10 dní po Redhavenu. Nemáte to náhodou Sunhaven? To by odpovídalo.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 159.234 (?), 24.7.2010 8:01
Ono se klidně mohlo stát, že kolega 155.12 je na tom stejně jako já. Již pár let jsem marně sháněl broskvoň Flamingo. Předloni na podzim ho dostali do jednoho velkého zahradnictví v Teplicích. Celou zimu jsem ho chodil okukovat a minulý rok na jaře jseh ho koupil a s velkou radostí zasadil. Letos Flamingo poprvé kvetlo a já jsem nechal ze zvědavosti pár plodů. Jak to dopadlo je vidět dole na obrázku.
 

Ještě horší to mám s meruňkama. Stromky mám v jedné řadě a nestačím se divit. VP se pomalu vybarvuje, Sabinovská je již více jak týden po sklizni a Leskora je zatím úplně zelená, což je nesmysl.

V současnosti již kupuji stromky přímo v Sempře v Litoměřicích, kde (snad) platím to co chci a nekupuji zajíce v pytli.

HS

Flamingo, lysá forma :(
Flamingo, lysá forma :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 29.7.2010 0:35

:-D no to se povedlo!  Jo já vím, to naštve. Tak to berte z té lepší stránky, aspoň Vám nebude drhnout na patře chlupatá slupka.

Nebojte se, lidi jsou jenom lidi a stane se,  že to spletou i ve školce.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 24.7.2010 8:41
Na barevné visačce je Fairhaven, ale je taky možné že jsem to poletl já a ten Fairhaven mám u baráku (ta odrůda zraje až po RH) a v tom případě nevím co mám na zahradě. Díky Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.40 (?), 26.7.2010 21:36

Letos je to na SM velmi špatné.Plodů dost ale co se zrání týče je tak měsíc pozadu.Co radíte nechat dozrát a nebo otrhat a strom zbytečně nevysilovat.Ještě jsem to nikdy nezažil.Vždy dozrávaly kolem půlky srpna, velikost pěkných pomerančů -(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 29.7.2010 10:19

uživatel 61.106 dne 24.7 píše  "musel jsem sklidit Luny"

Plzeňsko, 400 mnm.Luny mám jako velké vlašské ořechy, zelené a tvrdé.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 17.8.2010 21:38

Olomoucko 300metrů, ted sklízím Redhaven a úroda dobrá, plody až přes 200G, ale 10% červavých nebo s prasklou peckou, bez kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika