Flamingo



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?) 
22.8.2021 17:00

Líbí se mi vaše zarputilostsmiley,měl jsem dva stromky Flaminga cca 15let a podobně jako u dr.Vysloužila na mé zahradě pro ní už není místo, narozdíl od Redhavenu.Prostě Flamingo má větší nároky než plastický Redhaven a né v každé střední poloze se mu bude dařit jako u Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 204.15 (?), 22.8.2021 17:32

Tak my mame aj Flamingo a aj Red Haven- A Flamingo vyhrava na plnej ciare. Ja ju vsade odporucam. Pekne velke broskyne famoznej chuti :-)

Odporucam ju ho na podpniku GF677. Mam z neho strom skoro 5m vysoky, a siroky cca 4,5m, mozno tiez 5 m. Teraz som strihal nejake konare co sli susedom a zavadzali - narastli za tento rok skoro 1,4m a sirka ukazovak. Rastie ako z vody, kazdy roku ju poriadnem ostriham. Aj ked sa nestinhe spravit prebierka tak plody su velke, na rozdiel od RH. Tento rok sme z neho obrali min. 20 bedniciek (len v jednej vrstve), zavarili plno lekvaru, rozdali susedom, znamym a este nam broskyne aj usami liezli  :-) Ziadne lamanie konarov (ale samozrejme som ich podoprel:-).  Proste nenarocna odroda, co jej venujem pozornost len na jar pri postreku proti kuceravosti a strihani.

Ale moze to byt aj mojou polohou.

Mame aj Symphoniu je to mensi stromcek (brosknovy semenac - tomu sa u nas moc nedari), ale aj tak mi chuti viacej Falmingo :-)

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.8.2022 14:42

Ukryté plody před sluncem nevybarví prakticky do celočervena až fialova jako kdysi v tomto vlákně, ale chuť opět skvělá, to se nemůže upřít. Neměl jsem moc plodů, ale na tomto stromu je zajímavé, že po postupném ukončování života koruny se na skoro nejstarším dřevě vespod objevily nové výhony, které rostou, jakoby se jednalo o nový stromek. Jen mají výraznější projevy chlorózy než vršek.

Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika