Flamingo



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 91.196 (?) 
17.8.2021 12:37

yes, bravo, takto nějak vypadá ohnivý taneckiss!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.8.2021 15:54

yes yes Co tomu říkáš, Jirko? Vyzkoušíš znovu Flamingo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 19.8.2021 16:43

Flamingo je uzavřená kapitola, mám tady mnohem kvalitnější broskve.Výborná náhrada za Flamingo je Jayhaven nebo Envoy který je navíc odolný PPV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.8.2021 14:43

To je zajímavé. Pro mě byla daleko náročnější odrůda ENVOY. Vůbec bych si jí netroufal doporučit do středních poloh. Doporučit například panu PP Flamingo do jeho polohy by zřejmě nebylo správné, jelikož Flamingo pravděpodobně funguje spolehlivě jen v teplých polohách. Ale zase naprosto spolehlivě za každého počasí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.82 (?), 20.8.2021 17:46

Flamingo je nenáročná odroda s velkými plodmi. Je aj dobre mrazuodolná. Hodí sa aj do stredných oblastí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.84 (?), 21.8.2021 22:07

Flamingo má oproti Redhavenu ťažšie plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 22.8.2021 8:19

Vyzkoušejte Jayhaven, Suncrest nebo Symphonii a zapomenete na Flamingo.Ve středních polohách je Flamingo jen průměrná broskev, odolnost na zimní a jarní mrazy je střední, vyžaduje kvalitní hlinito-písčité půdy, co nejvíc slunce, důslednou probírku plodů, razantní řez, vyvážené hnojení a vodní režim.Při nedodržení těchto pravidel bude ovoce nevybarvené, malé,podřadné chuti a větve se budou lámat jak sirky.Mrkněte na foto p.Hlavatého ty broskve přímo lákají k zakousnutíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 22.8.2021 13:38

Nezbývá, než věřit Jirkovi (FM) popřípadě MUDr Vysloužilovi. Já osobně neznám méně náročnou a přitom tak kvalitativně vyrovnanou broskvoň jako právě FLAMINGO. Na rozdíl například od Redhavenu. Ovšem MUDr Vysloužil má ve vlákně veličenstvo Redhaven jiný názor. FLAMINGO v posledních letech nikdy nezklamalo, ale na druhou stranu zase nechci, aby pan PP psal, že to bylo jen trápení zahrádkáře. sad

Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.33 (?), 22.8.2021 13:47

Suncrest mám a tento rok vo februári-únoru vymrzol v kvetných pupeňoch vďaka silným mrazivým nociam. Mal len dva plody a aj tie zhnili na strome predčasne. Myslím že ich zničil nejaký hmyz. Vymrzol aj Redhaven ale nie tak silno ako Suncrest. Ako jediné mi prežilo zimné mrazy Flamingo. Flamingo pestujem v polohe okolo 300 m.n.m, pôdu mám ílovitú, mierne kyselú, režem ho tak ako aj ostatné odrody ktoré mám. Broskyne nehnojím, vody mali tento rok u nás dosť lebo od konca júla-červenca dosť prší. Vetve sa mu nelámu. Slnka má dosť ale slnko potrebujú všetky broskyne. Flamingo má plody väčšie ako Redhaven asi tak velké ako má aj Suncrest, ale Suncrest nie tak odolný na zimné mrazy. Flamingo mám asi 15 rokov. S Flamingom som velmi spokojný. Symphoniu nemám ale dozvedel som sa že jedna velká ovocná škôlka na Slovensku ich musela vykopať kvôli velkej citlivosti na šarku. S Jayhavenom skúsenosti nemám, ak ho zoženiem tak si ho kúpim. Ktoré fotky u pána Hlavatého myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.33 (?), 22.8.2021 13:59

Já osobně neznám méně náročnou a přitom tak kvalitativně vyrovnanou broskvoň jako právě FLAMINGO. Na rozdíl například od Redhavenu.

Plne s vami súhlasím. Flamingo by nemalo chýbať v žiadnej ovocnej zahrade. Mám na ňom úrodu každý rok odkedy som ho zasadil. A už ho mám dosť dlho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika