Cresthaven dozrává



EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 93.103 (?)
1.9.2019 16:34

Cresthaven máme po zbere. Už asi šyri dni je na stromoch prázdno. (JS 130mnm)

Táto podľa môjho názoru neprekonaná odroda nesklamala ani tento rok. Úroda bola bohatá a kvalitná. Väčšina plodov mala okolo 250 gamov.

Pestujem šesť rôznych odrôd broskýň, ale Cresthaven je kráľ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 93.103 (?), 1.9.2019 16:34

Cresthaven máme po zbere. Už asi šyri dni je na stromoch prázdno. (JS 130mnm)

Táto podľa môjho názoru neprekonaná odroda nesklamala ani tento rok. Úroda bola bohatá a kvalitná. Väčšina plodov mala okolo 250 gamov.

Pestujem šesť rôznych odrôd broskýň, ale Cresthaven je kráľ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.66 (?), 1.9.2019 22:32

Hlavní sklizeň byla před týdnem. Na stromě jsou už jen zbytky. Když nezmrzne v květu tak je úroda velká i po probírce. Velikost plodů je kolem 200 g, průměr asi 7-8cm. Jsou velké, krásně vybarvené a velmi chutné. Letos ale hodně hnijí po narušení slupky asi hmyzem. Podkopník z hlavy nevím. Občas dostala zálivku. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 7.9.2021 22:03

Nechám už spát Standu von Königgrätz a jeho Velvet neznámou, protože můj Velvet bude zřejmě Cresthaven. Co jiného by to bylo. Jedině snad Fayette, ale ta má, pokud si dobře vzpomínám miskovité květy. Kvalita ploidů je velmi slušná. 

Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Cresthaven za Velvet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1728) - 168.103 (?), 8.9.2021 23:43

letos se Cresthaven obzvláště vyvedl. A to i přesto, že u mě trpí strupovitostí a tak o část úrody přijdu. Ale to je daň za to, že nechci plody stříkat chemickým smradem. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 9.9.2021 10:39

Tak už se na nás nezlobte, pane Waltře, na tu naši chemickou válku, co vedeme s Kukym a dalšími. Cresthaven jsem nestříkal, jen O´Henry a Tardibelle. Horizon s Teldorem ani nesmrděly, pravděpodobně proto, že byly prošlé. Kdybych bydlel někde v Kibucu a jedl jen vlastnoručně a ekologicky vypěstované potraviny, tak budiž. Ale chemie je dneska skoro ve všem, co jíme. Navíc hormony, antibiotika atd.

Cresthaven
Cresthaven
Cresthaven
Cresthaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1728) - 168.103 (?), 9.9.2021 10:45

v pohodě. Horizon mi došel a Talent smrdí jak psí kšíry. Jsem si řekl, že takový smrad na broskve nedám. Tak teď aspoň můžu zodpovědně konstatovat, že pozdní broskve jsou chuťově nejlepší.Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 9.9.2021 20:05

O Talentu jsem taky původně uvažoval, ale má delší OL, myslím 14 dnů. Sice smrdí, ale po těch 14 dnech by to asi už nikdo nepoznal. Proti moniliové hnilobě jsem letos stříkal poprvé a to i švestky President, Presentu, Elenu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.3 (?), 11.9.2021 19:57

Cresthaven dozrel. Prospelo mu aj pekné počasie za posledných pár dní.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika