Broskvon Royalvee alebo Favorita Morettini 3 alebo Royal Majestic



host - 45.236 (?) 
7.1.2024 7:08, zobrazeno: 536x

Dobré ráno.

Možno mi tu niekto poradí. Chcel by som zasadiť ďalšiu broskyňu.
Zatiaľ mám Starcrest, nektárinky a niekoľko divokých broskýň.
Debatujem medzi Royalvee, Favoritou Morettini a Royal Majestic. Vie mi niekto povedať, ako chutí Royalvee a aký je strom citlivý na mráz?
Moje nektárinky produkujú veľmi málo kvôli mrazu.

Žijeme vo východnom Rakúsku / panónskej klíme.

Vďaka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.1.2024 11:16

Nemůžu srovnávat zdejší klima s klimatem bývalé provincie římské říše Pannonie, ale ze zmiňovaných odrůd bych určitě nedoporučil Royal Majestic. Kdysi se tady někdo rozplýval nad kupovaným plodem této odrůdy broskvoně, ale u mě je tato broskvoň zcela neodolná vůči mrazu v květu a po něm a to oproti klasickým broskvoním. Navíc je silně citlivá na kadeřavost. Co se týče broskvoně s podobným názvem Royalvee, tak tam je situace zcela odlišná. Původ odrůdy je zřejmě úplně jiný. Na miskovité květy je Royalvee proti mrazu v květu velmi dobře odolná a má chutné plody. Nejpovedenější a nejosvědčenější je FM III. Navíc FM III je na takto ranou odrůdu (zhruba15 dní před RH) částečně nebo i zcela odlučitelná od pecky. Podobnou odrůdu broskvoně neznám. Royalvee je zcela neodlučitelná, Royal Majestic zmrzá, takže těžko říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika