Broskve 2023



host - 234.52 (?)
18.3.2023 21:32

Výborná odroda Halehaven sa už nepredáva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 213.137 (?), 14.3.2023 23:09

Tak to by ta Sagittaria mohla zrát s Primissimou. Ještě je podobně raný Francoise, ale ten v nabídce rozšířený asi není. Jsou dokonce i ranější broskve, ovšem vše je bráno tabulkově pro jižní evropu. Tady kdoví. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.3.2023 7:58

Co si tak vzpomínám na srovnání Rich Maye, Františky a Sagittarie od PavlaCZ, tak psal, že Rich May kvalitativně nejhorší, Sagitaria nejlepší, ale na tu Františku si už moc nepamatuju. Dalo by se to dohledat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.3.2023 18:07

Růžové čepičky ukazuje ta Sagittaria a Maycrest, nikoliv ještě Springcrest. Všiml jsem si, že Strážnice nabízí broskvoň Flamin Fury. Tady se zatím jeví jako kvalitní velkoplodá prakticky celočervená odrůda. Zraje koncem srpna. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.52 (?), 18.3.2023 21:32

Výborná odroda Halehaven sa už nepredáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.3.2023 10:04

Ano, Halehaven je jedna z nejkvalitnějších broskví. Myslím, že se zase objeví, stejně jako se po mnoha letech objevily Elberty a snad se objeví znovu Elberty Burbankovy.  Zajímavé by bylo srovnání Fairhavenu a Halehavenu ve vyšší poloze. Halehaven je podobně mrazuodolný jako Fairhaven (stejní rodiče), otázka je o kolik je Halehaven náročnější na teplo. Jedná se o poměrně sladkou odrůdu, ovšem s dostatečným broskvovým aromatem, ne jako ty novější odrůdy, které jsou sice sladké, ale často fádnější. Nevýhodou Halehavenu je vysoká citlivost na kadeřavost broskvoně. Což se dobře odbouralo u odrůdy Jayhaven. Škoda, že se tato broskvoň stále běžně neprodává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 21.3.2023 19:48

růžové čepičky Springcrestu. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.3.2023 20:52

Tak to už Vás doháním, pane Waltře, a to i s tím Springcrestem. Ta Sagittaria, pokud to bude Sagitaria, má hanebnou suchou skvrnitost na letorostech. Skoro každý druhý pupen je KO. To je ale protivně zažraná choroba tahle suchá skvrnitost. Stromek byl 3x opláchnut Championem. Na podzim jednou a dvakrát v lednu, přitom "bubák" žije dál. Koukal jsem, že to není jen problém zdejší lokality, ale i zaslané stromky mají na letorostech tohoto "prevíta".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 21.3.2023 21:09

díval jsem se, pane Petře, na snímky z minulého roku a Springcrest byl v plném květu 31.3.. Tak to mám ještě 10 dní čas. Stejně, jako loni, jsou i letos stromky obalené květními pupeny, takže mi jich bude stačit k dobré úrodě tak 10%. Nevěřím, že už by žádný mráz nepřišel. No, necháme se překvapit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 21.3.2023 22:44

Kluci meruňkářští, držím vám všechny palce, co jich mám. A jen tak pro zpestření a bez záruky: moje staré kosti říkají, že vy letos nebudete mít takovou honičku jako loni, ale my zelináři budeme muset poněkud odložit výsadbu teplomilných druhů. Ne, že bych se nemohl fatálně splést. wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 22.3.2023 6:34
Pane Milane, co se loni vyprávělo, mnozí merunkáři honičku neměli, a ani na toto téma nebylo moc Youtubek, tam kam se chodím dívat. I když jak tak některé pěstitele sleduju, jejich kanál lonskou sklizen otevřeně nepropagoval, ale čistě náhodou jsem pak narazil na stromy prohýbající se pod úrodou... Těžko říct jak to bylo a ještě nesnadnější říct jak to bude letos. Budete muset pořídit aspon nějaký ten obutý - neobutý, oblečený - neoblečený - předělávaný skleník jako mám já.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika