Broskve 2022



host - 206.230 (?)
26.7.2022 18:37

Dobrý den, prosím o radu zkušenějších sadařů u dvou problémů. 

1. Jak odradit vosy, kterým stejně jako mně chutnají broskve (Redhaven) - pověsil jsem na stromek plechovku s trochou piva, ale i tak ztratím 10-15% úrody z důvodu nakousnutí, plísně, hniloby

2. Co dělat proti praskání pecek (Redhaven). Po rozkrojení je většinou v pecce i plíseň

Děkuji a přeji stědrou úrodu všem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 223.8 (?), 23.6.2022 10:00

Dobrý den, letos mi poprvé zaplodil vysazený stromek Redhaven, chci se zeptat, jestli si broskev množství plodů sama reguluje opadem nebo je mám protrhat, některé větvě mají množství plodů a jsou ohlé k zemi už teď viz foto. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 23.6.2022 12:30

sice něco málo broskvoň shodí sama, ale většinou je nutné ji protrhat. Na snímku větve půjde nejméně o polovinu plodů, spíš 2/3, a to těch menších. I tak bude třeba větev podepřít, aby se zabránilo jejímu ulomení. Walter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.8 (?), 23.6.2022 14:19

Díky. Mám to udělat už teď nebo ještě počkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 23.6.2022 14:45

půlku bych udělal teď, zbytek až při začínajícím vybarvování, opět jen menší nebo poškozené plody, které bývají většinou na koncích větví a spíš ve spodní partii stromku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.7.2022 20:43

"Prostřední broskve" (zralost mezi FM3 a RH)

Luna
Luna
Harnas
Harnas
Sunhaven
Sunhaven
Early RH
Early RH
Snow Queen
Snow Queen
Big Top
Big Top
Snow Queen
Snow Queen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.230 (?), 26.7.2022 18:37

Dobrý den, prosím o radu zkušenějších sadařů u dvou problémů. 

1. Jak odradit vosy, kterým stejně jako mně chutnají broskve (Redhaven) - pověsil jsem na stromek plechovku s trochou piva, ale i tak ztratím 10-15% úrody z důvodu nakousnutí, plísně, hniloby

2. Co dělat proti praskání pecek (Redhaven). Po rozkrojení je většinou v pecce i plíseň

Děkuji a přeji stědrou úrodu všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.142 (?), 26.7.2022 23:05

Praskání pecek = nedostatek bóru.  

Jinak vosy mně broskve také ďobou, tak jim nechávám 2-3 naďobané plody na zemi pod stromem...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 4.8.2022 20:10

Redhaveny začínají dozrávat. cheeky Zatím na ně vosy tolik nejdou, nejvíc jim chutnají nektarinky - přiroubované Harco nyní dozrává a už je většina rozežraná od vos, včel, sršňů, slunéčka, kněžice... zkrátka celý atlas havěti se přestěhoval na haluz nektarinek angry Lapák s pivem už něco pochytal. U broskví se musí obírat průběžně a hned zpracovat nebo sníst ty rozpíchané. Nebo tady jeden pěstitel (tom) pořídil na broskvoně sítě proti létající havěti se zipem odněkud ze zahraničí.

Já to zatím neřeším a rychle probírám, ale nektarinky jsou bez těch sítí bez šance. MH

Red haven
Red haven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.8.2022 11:18

Zdravím, Martine. V Griechenlandu, jak by napsal Standa von Königgrätz, jsem měl možnost koštovat nějaké broskve spadlé ze stromu. "Spadlou čelist" jsem z nich ale neměl. Žádný "brixovač" na cukry nevozím, ale zřejmě jich tam muselo být opravdu hodně, jelikož jsem pak měl pěkně slepené prsty od šťávy. Víc než doma. Osobně mám raději broskve s říznější broskvovou chutí, i když těmhle plodům asi jalovina a nedostatek cukrů v místních podmínkách rozhodně nehrozí. Nakonec musím napsat, že mně víc chutnaly moje Snow Queeny, které měly při utržení optimální sklizňovou zralost a každý den po vytažení z lednice byly velice osvěžující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 6.8.2022 12:37

Vítej zpět v czechlandu. Díky za poznatky o tamějších broskvích. Ještě bys mohl napsat, jestli na těch spadlých sladkých broskvích bylo tolik hmyzu jako u nás.

Kyselost a říz broskví je i odrůdou a taky u nás chladnější noci zvýrazňují kyseliny podobně jako u révy. Koštuju opožděnější Sunhaveny z chladnější zahrady a jsou s ostřejší kyselinou - říznější.

Takže Snow queen je držák co se týká trvanlivosti? Mám vyhrazený nový stromek pro naočkování bělomasé Springtime namísto starého Sunhavenu, který postupně odejde. Springtime by měl být najistotu i v horších letech. Snow queen je tedy lepší chuti? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika