Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Každý pesticid má svoje rizika, o některých se začne mluvit až později. Jen jsem chtěl připomenout, že ani používání měďnatých fungicidů není zcela neškodné. Jak psal onen pán (viz. jiný příspěvek v tomto vlákně), při dlouhodobém používání mědi, se tato hromadí v půdě a likviduje její mikroflóru. Už se to tady kdysi probíralo. Co se týče mědi v těle, tak pro lidské zdraví je jsou nebezpečnější jiné těžké kovy, jak rtuť, kadmium a olovo. Používat místo mědi pouze síru, jsem nezkoušel. Je možné, že to také funguje. Teorie jednoho včasného postřiku měďnatým fungicidem je věc dlouho známá, ale jelikož záleží na průběhu počasí a výskytu choroby, nemusí být výsledky vždycke stejné. Při déle trvajícím chladném a deštivém počasí v době rašení nemá smysl čekat na výsledek pouze jednoho postřiku měďnatým fungicidem, ale provádí se dodatečné kombinované postřiky (Syllit, Horizon, Thiram, Dithane). Kučeravosť sice stromy oslabuje, ale tady u mě je mnohem horší pěstování stromků na nevhodných podnožích. Jinak, pane, budu rád za Vaše reakce a případné fotky odrůd, které pěstujete. yes

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika