Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám taky jednu takovou. Je z pecky a darovaná jako malý stromek, takže nevím z jaké pecky ani odkud. Plodí velmi pozdě -polovina září, bělo/zelenomasá, nic moc kvalitní struktura dužiny (na kompoty to není, asi by se to rozvařilo). Nejhorší je asi nahořklá slupka. Plusem ale je, že ta slupka jde snadno oloupat (i nehty), jde velmi snadno a dobře od pecky a ačkoli dužina barvou neláká, chuťově je naprosto v pohodě. Velikost taky v pohodě. Ale hlavně, kadeřavost za 15 let neměla ani jednou, nepostřikuju ji ničím. Roste v příšerné půdě - samý jíl, po stavbě, a daří se ji.

Takže já její kvality ocenit umím, u cizích ovace nesklízí. Jenže bio jablko z obchodu taky není žádný krasavec, a stojí klidně i stovku za kilo. Takže asi záleží hlavně na prioritách.

Kromě ní mám dvě další šlechtěné broskve, ty jsou taky fajn, ale bez postřiku je pěstovat nejde.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika