Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já jsem kupříkladu letos připravil asi deset širokých jam pro výsadbu broskvoní(další mě čekají),které budu sadit za rok, za dva.Přivezl jsem od řeky furu říčního písku, který jsem po vrstvách míchal se zeminou, kompostem,a ročním uleželým hnojem.Přidal superfosfát, draslo.Spodní část,jílovitého podkladu jsem vyvezl na pole.

Stejně je překvapující,že vyvezený čistý jíl se po dvou rocích na povrchu mění v hnědozem,až černozem-asi tam probíhají oxidace nejen železných prvků.

Pokud bych tyto operace neudělal s předstihem, a pouze při výsadbě přidal po obvodu vykopané širší jámy uleželý hnůj, nebylo by to dobře.Hnůj by byl v daném roce zdrojem dusíku příliž dlouho-až do podzimu,i déle, a nutil by stromek k vegetačnímu životu už v době, kdy má nastoupit dormance.V zimě (neplatí pro tento teplý ráz počasí)by většina stromku zmrzla.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika