Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ake mate skusenosti s kvitnutim odrody Halehaven? Mam cca 10 rocny strom, priemer koruny tak 4m, vyska >3m.  Posledne roky kvitla vzdy tak nejako poriedko - kvetny puk len na cca kazdom 4 rastovom puku na jednorocnom pravom rodivom dreve, co mi prislo dost malo, no aspon som nemusel robit prebierku. Viac kvetov bolo vzdy na najvrchnejsich konaroch, tie boli takmer standardne obsypane (kvetne puky na pri kazdom rastovom). Tento rok je to ale uplna bieda, kvety su vacsom mnoztsve len na niektorych konaroch, inde len kde-tu, povacsinou len uplne na konci vyhonov. Dokonca aj jeden konar uplne na vrchu je skoro uplne bez kvetov. Pokial si spravne pamatam, tak este ako cca 4-5 rocny strom kvitla normalne.

Som z okolia Trnavy, zima bola oproti inym tepla, takze sa mi neche verit, ze by tie kvety vymrzli. Minulu sezonu mala plodov skor mierne suboptimalne mnozstvo, takze ani vysilenie z tohto dovodu nepredpokladam. Je mozne, ze by sposobilo relativne silnejsie napadnutie voskami v minulej sezone? Od minulej sezony postupne prechadzam na biopesticidy, no chvilu mi trvalo, kym so zohnal Neem Azal, takze sa mi premnozili a chvilu trvalo, kym som ich dostal pod kontrolu. To by vysvetlovalo, preco na niektorych konaroch je minimum kvetov - to by boli tie, kde boli premnozene vosky. Mohol by k takejto mensej kvetnej nasade prispiet nedostatok nejakeho prvku?     

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika