Odrůda Dali, zklamání z chuti, oprávněné?



host - 214.246 (?)
13.3.2024 10:10

https://www.hnojivapraha.cz/brambory-sadbove-sunshine-c2-ab-zlute-velmi-rane-10kg.html

Tak si pane Milane myslete, že se na guglu spletli, vždyť vám už někdo vysvětloval co je to C.. Ja myslim že jsou AB jak píšou tady

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.3.2024 21:19

To jste ale zvolil o dost jiný varný typ. Sunshine je C, Dali BA. A pokud jste zvyklý na kaši ze Sunshinu, není ani moc překvapivé, že z Dali byla jiná. Manželka dělá výbornou kaši z čistých, velmi lojovatých A. Je to skoro jiné jídlo než kaše z C, kterou občas dostanu v hospodě.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.133 (?), 13.3.2024 2:55

C2 je stupeň množení, jinak je Sunshine velmi raná odrůda varného typu BA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 13.3.2024 6:56

Zklamání za podmínek jak jste je popsal, je nicnevypovydajici. To se nedělá, vařit sadbove brambory a pak hodnotit slané, mastné. Něco jiného je, když já si vyndam svoje Dali ze sklepa a uvaříme je. Tam mužů posoudit. 
To, že Sunshine nejsou varny typ C se vyjasnilo a já se domnívám, ze dneska už se ani nic jiného pro lidi neprodává než AB, BA a podobně. V hospodě to můžou dělat z pytliku. Já vůbec na varny typ opravdu mnoho let při nákupu nehledim. Udělám kaši z každých co koupím jako sadbu. Brambory nemám tedy bio, protože někdy místo ovoravani a ručního sbírání mandelinky mírně striknu, ale...    Každý rok je jiný. Několik let jsem brambory ani nenechal naklíčit.Loni však jsem shodou náhod koupil sadbu kde údajně mohla být sucha hniloba nebo podobná nemoc já je tam zasazel 1 dubna a oni nevyšly. Jindy už na Josefa což bude za par dni a normálně mi to vycházelo.Musel jsem je vyorat a nahradit svoji sadbou. Už to nebylo ono. Sousedi kteří měli od stejného prodejce dopadli stejně. Jenom jeden, který je nechal pečlivě naklicit až přehnaně tak ty se v té studene zemi chytly. Letos až je přivezou je určitě nechám ve skleníku v bednickach naklicit. Omezují, takže jen 50 kg. Dali a Adély. Méně a pečlivěji a více odpočinku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.246 (?), 13.3.2024 7:00

Ještě bych upřesnil, źe ty brambory co nevyšly byly Impaly, abych někomu nezosklivil ty Dali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 13.3.2024 9:56

Cituji Google: "Sadbové brambory Sunshine jsou velmi raná odrůda. Vyznačuje vysokým výnosem. Hlízy mají oválný, spíše podlouhlý tvar, žlutou hladkou slupku a vynikající chuť. Jedná se o varný typ C."

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.246 (?), 13.3.2024 10:10

https://www.hnojivapraha.cz/brambory-sadbove-sunshine-c2-ab-zlute-velmi-rane-10kg.html

Tak si pane Milane myslete, že se na guglu spletli, vždyť vám už někdo vysvětloval co je to C.. Ja myslim že jsou AB jak píšou tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 13.3.2024 10:58

Ach jo, komu má pak člověk věřit, když se i Google plete. Já jen, že si nepletu C2 s varným typem C. To AB nebo BA je mnohem logičtější.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.133 (?), 13.3.2024 10:10

Z jakého zdroje citujete? Google je vyhledávač. 

https://www.bauhaus.cz/sadbove-brambory-sunshine-26500773

Na tomto odkazu se uvádí... Velmi raná odrůda varného typu BA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika