Kdy je nejlepší doba k sadbě brambor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 64.22 (?) 
11.10.2008 22:36

Na svatého Marka - brambor plná jamka""...tedy 25.4.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 44.138 (?), 23.10.2008 10:23
Takže nyní by to asi bylo pozdě, nebo naopak brzo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 23.10.2008 10:43

i Vy srandisto...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2008 14:11

Já normálně sázím brambory také až koncem dubna, nebo začátkem května.  Ale letos jsem udělala experiment  - asi 10 ks jsem dala do kontejnerků a do sklepa za okno už koncem února a pravidelně jsem je zalévala.  Začátkem dubna už měly deseticentimetrovou nať a bohatý kořenový bal, tak jsem je zasadila ven a hodně přihrnula, aby téměř nekoukaly ze země. KOncem května jsem sklidila slušnou dávku, která nám vystačila na dobu, než dorostly ostatní brambory. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozelka - (21) - 48.64 (?), 26.10.2008 14:40

Záleží, kde brambory budete pěstovat. V Polabí a na Jižní Moravě se také někdy sází už v únoru, ale takový normální termín je "na Josefa". Aby nať nezmrzla a sklizeň byla brzy je dobré mít nějaký nakryv - nejčastěji bílou netkanou textílií typu Pegas. To pak sklizeň je již od poloviny května. Je dobré i naklíčit nebo narašit, nejlépe i zakořenit - jako to udělala Daniela.

V ostatních podmínkách je optimální sázet v dubnu, po 1. květnu kdosi spočítal, že pak už klesá výnos, ale není to pravda. Předloni po tuhé zimě se také dalo sázet třeba až v červnu a jaké byly výnosy! Vždy ale záleží na zdravotním stavu sadby, přípravě sadby (naklíčení, narašení) a povětrnostních podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 6.11.2008 20:16

Takto postavená otázka je velmi zajímavá. Je to opravdu zvláštní, ale v dané situaci je faktem to, že je opravdu moc pozdě, ale zároveň je příliš brzy. Je to takový - a já se to nebojím říct - paradox. Samozřejmě se najdou šťouralové, kteří se budou přít o to, zda je víc pozdě, nebo víc brzy. Ale rozřešení tohoto problému patří myslím už na akademickou půdu. A věřím tomu, že pokud se najde štědrý sponzor, jistě se najde dost vědců, inženýrů a vzdělaných lidí, kterých máme v naší zemi dost a dost, kteří budou ochotni se zápalem jim vlastním pokusit se tento zahrádkářský oříšek rozlousknout, i kdyby to mělo trvat i několik let. Jistě to bude práce nezáviděníhodná, těžká a nevděčná. A proto jim, milí přátelé pěstitelé a chovatelé, držme palce. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 7.11.2008 10:57

Protože mám dobrý sklep, nevidím v časném sázení žádnou výhodu, tudíž sázím obvykle na 1. Máje nebo i po něm. V tu dobu, i později,  mají uskladněné hlízy z loňska oproti novým jen trochu silnější slupku a klíčky sotva pár mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.102 (?), 8.11.2008 19:35
Když vysázíme spíš jak 1.5. tak jednoduše zmrznou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 9.11.2008 5:43

Kupujete sadbu zemiakov, alebo jednoducho pouzijete zo starej urody? Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.41 (?), 10.11.2008 18:43
Používám svoji, ale jednou za čas to také obměním
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika