Drátovci v bramborách



host - 147.46 (?)
22.11.2016 15:54

Teď ještě kde? Jak by bylo dostupné pro většinu zahádkářů? V jak velkých baleních? Sjel jsem toho po internetu dost, ale na takovou cenu jsem nenarazil a když vejdu do některého krámku, v širším okolí, tak se dá narazit někde na kilové pytlíky s cenou, která byla označena až. Přesto vámi udanou cenu, nepovažuji, za až tak výhodnou, pořád je to za trochu černého prášku hodně. To je pořád jen pro balkonové pěstitele kytiček, kteří chtějí mít pro své miláčky desifikovanou půdu, kterou obohatí cca 50%vápníku a 20% pomalupůsobícího dusíku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 157.239 (?), 22.11.2016 12:46

Dusíkaté vápno 50kg cena od 1490...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 22.11.2016 15:54

Teď ještě kde? Jak by bylo dostupné pro většinu zahádkářů? V jak velkých baleních? Sjel jsem toho po internetu dost, ale na takovou cenu jsem nenarazil a když vejdu do některého krámku, v širším okolí, tak se dá narazit někde na kilové pytlíky s cenou, která byla označena až. Přesto vámi udanou cenu, nepovažuji, za až tak výhodnou, pořád je to za trochu černého prášku hodně. To je pořád jen pro balkonové pěstitele kytiček, kteří chtějí mít pro své miláčky desifikovanou půdu, kterou obohatí cca 50%vápníku a 20% pomalupůsobícího dusíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.192 (?), 1.4.2013 15:10

V loškém roce se mi vykytlo napadení celého porosu tedy ůrody brambor škůdcem drátovec a veškerá ůroda byla provrtána a znehodnocena. Poraďte jak mám proti tomuto škudci zakročit a jakými prostředky.Děkují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.102 (?), 16.3.2014 13:35

Již několik let používám na drátovce dusíkaté vápno velmi se to osvětčilo je potřeba postupovat podle navodu na sáčku brzy na jaře poličko posypat a zapravit do pudy nejméně 14 dní před výsadbou.Při velkém vyskytu opakovat před rytím nebo orbou napodzim.dusíkate vápno je sice dost drahé ale dávka zase není tak velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.28 (?), 17.3.2014 12:24

Prosím kolik potřebuji dusíkatého vápna jestli chci ošetřovat proti drátovci pozemek asi 5 arů velký? Děkuji Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.107 (?), 17.3.2014 13:51

Nejlepší by bylo dát tu nejvyšší doporučenou dávku - 100g/m2. Jinak opsáno:

Dusíkaté vápno je víceúčelové pozvolně působící granulované dusíkato-vápenaté hnojivo vhodné zejména k pěstování košťálovin.  Dusíkaté vápno je barvy tmavě šedé až černé s výrazným zápachem po karbidu. Působením vzdušné půdní vlhkosti se samovolně rozkládá. Základní hnojení (nad 50 g/m2) 2 až 3 týdny před setím či výsadbou, kdy dusíkaté vápno rozhodíme na plochu a zapravíme.

Obsah: N 18 %, Ca 50 %,

Dusíkaté vápno použití:
Zelí bílé, zelí červené, kapusta, květák, pekingské zelí : dávka 30-100 g.m-2 nebo 30-40 g.m-2.   Časně na jaře 3 týdny, v létě 2 týdny před setím nebo výsadbou lehce zapravit do zvlhlé půdy. Nejdříve až 2 týdny po výsadbě opatrně aplikovat mezi řádky.
Růžičková kapusta, kedlubny : dávka 30 - 60 g.m-2.   Časně na jaře 2 týdny, v létě nejméně 1 týden před výsadbou lehce zapravit do zvlhlé půdy.
Salát hlávkový, ledový salát : dávka 30 - 50 g.m-2.  Časně na jaře 2 týdny, v létě nejméně 1 týden před výsadboulehce zapravit do zvlhlé půdy.
Polníček, mrkev, okurky, špenát, ředkev, ředkvičky : dávka 30 - 50 g.m-2.  2-3 týdny před vysetím lehce zapravit do půdy.
Hrách, fazole : dávka 20 - 30 g.m-2.  1-2 týdny před vysetím lehce zapravit do půdy nebo ještě po vysetí krátce před vzejitím.
Chřest : dávka 40 - 50 g.m-2.  Hned, jak po oborání vzejdou plevele. POZOR na možnost poškození chřestu.
Fenykl řapíkatý : dávka 30 - 40 g.m-2.  2-3 týdny před vysetím. Na porost ve výšce dlaně (rostliny a půda musí být suché).
Pór, cibule ze sazečky : dávka 30 - 50 g.m-2.  2 týdny před výsadbou lehce zapravit do půdy, nebo 2-3 týdny po výsadbě aplikovat rovnoměrně na záhony. Rostliny musí být bezpodmínečně suché!
Celer, rajčata : dávka 40 - 100 g.m-2.  Nejméně 2 týdny před výsadbou zapravit do vlhké půdy.
Brambory :  dávka 30 - 50 g.m-2.  Po vysázení brambor až do doby krátce před vzejitím rovnoměrně aplikovat na vlhkou půdu.
Rebarbora :  dávka 40 - 80 g.m-2.  V předjaří před vyrašením.
Jahody :  dávka 30 nebo 30 - 50 g.m-2.  V předjaří opatrně aplikovat mezi řádky - ne za mrazu a neu čerstvě vysazených jahod. Po sklizni jahod do řádků - na suchý porost.
Bobuloviny, ovocné stromy, okrasné dřeviny :  dávka 30 - 50 g.m-2.  V časném předjaří až krátce před vyrašením.
Obnova trávníků :  dávka 40 - 50 g.m-2.  2 týdny před vysetím lehce zapravit do půdy.
Konifery, živé ploty :  dávka 30 - 40 g.m-2.  V časném předjaří aplikovat pod stromy a keře.
Kompostování :  dávka 100  g.m-2.  Posypat každou vrstvu odpadů o výšce cca 20-25 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.36 (?), 11.8.2019 21:21

Mám dotaz ohledně drátovce v bramborách - jelikož drátovec napadá brambory zejména na nově založených záhonech, kde v předešlých letech byla tráva, tak by mě zajímalo v případě nově založeného záhonu, jak dlouho čekat než bych mohl nasadit brambory aniž by byly napadeny drátovcem. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.216 (?), 13.5.2020 10:26

Prosím, je toto způsobené drátovcem?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.20 (?), 3.10.2020 19:38
Ano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika