Surfinie



host - 67.226 (?)
29.7.2009 20:44

...problém bude v tom, že jste použil všechno možné. Kdybyste hned použil např. "obyčejný" Pirimor, nemusel jste sousedovi závidět. Mšici považuji za nejsnáze likvidovatelného škůdce a Pirimor mne ještě nikdy nezklamal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 92.166 (?), 29.7.2009 18:16
Tak mi letos skoro všechno ty potvory mšice sežraly, surfinie, fuchsie, lobelku, bidensky i bakopu všechno totálně K.O. a když koukám, že sousedi mají surfinky tak krásné je to k vzteku. Použil jsem všechno možné, od mýdla, jaru, tabáku až po Karate a ty potvory nic. Ani smraďochy nepomohli, letos z nich mám nějaké giganty Jediné co na co mi zafungovalo Karate je Hořcový stromek a Durmán. Ještě muškáty ty jsou nezničitelné, asi příští rok budu kombinovat jenom muškáty. Radim - Ostrava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 29.7.2009 20:44

...problém bude v tom, že jste použil všechno možné. Kdybyste hned použil např. "obyčejný" Pirimor, nemusel jste sousedovi závidět. Mšici považuji za nejsnáze likvidovatelného škůdce a Pirimor mne ještě nikdy nezklamal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.163 (?), 2.5.2010 22:01
Dobrý večer, co myslíte smraďochama? Afrikány = tagetky? Chci letos také vyzkoušet surfinie. Loni mi verbenky napadly nějaké potvory a kytičkyy zašly. Dříve jsem se snažila kombinovat s Plectranthusem, ale ten se tak rozrostl, že pak ty kvetoucí rostliny zadusil. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.14 (?), 18.6.2010 9:58
dobrý deň, prosím poradte mi čo mám za chorobu na surfíniach ked sú lepkavé listy...? žiadného škodcu nevidím... postačí mi len len ked ma usmerníte o čo ide ostatné si už vyhľadám dakujem M.K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 18.6.2010 10:53

Nevím přesně, co to je (snad mšice?), ale mívám to na surfíniích každý rok a stříkám postřikem na ochranu proti mšicím - např. Fast a vždy to pomůže. Švagrová stejný problém řeší postřikem vodou s jarem a pomáhá taky. Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.14 (?), 18.6.2010 11:18
dakujem za odpoved... skúsim,... idem hned prezrieť surfíniu... bola som v domnení že ide o hubovú chorobu... o múčnatku či padlí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.14 (?), 18.6.2010 11:41
teraz som sa dočítala (na inom fóre) že lepkavosť petúnii i sufínii je normálny jav rastlín, ale ked som ju kúpila nebola lepkavá a neviem či dobre nevidím, ale škodcu som nijakého nenašla... M.K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 18.6.2010 19:22

Je to pravda petunky, surfinky i milionky jsou normálně lepkavé.Dobře to zná každý, kdo odštípává odkvetlé květy.Mšice byste viděla a plíseň nebo padlí dělá na listech a stoncích bílý povlak.To byste určitě taky poznala.Dobré je na tyto rostliny použít začátkem července nějaký fungicid-preventivně.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 30.6.2010 21:26
Zdravím Berti, mám taky problém se surfiniemi. Zalévání a hnojení provádím ve všech truhlících stejně ale některé sazeničky se mi začaly barvit do světlejší zelené barvy a květy též světlají.Plíseň to asi nebude. Vypadá to jako kdyby neměly dusík.Vyzkouším ještě bio hnojivo. Jinak asi skončí předčasně na kompostu. Magda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lipoldova.hana - (24) - 232.178 (?), 8.3.2013 6:58

Zdravím Vás, loni jsem měla stejný problém..někde mi řekli, že má rostlina málo železa..sháněla jsem správné hnojivo, ale už bylo pozdě..také mi odešly..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika