Rozkvitne večer, kto ju pozná?



host - 74.63 (?)
5.9.2007 15:58

Ano,souhlasím s předchozím vysvětlením. I já mám tuto pupalku, množí se sama výsevem jako dvuletka a tak mi krásně každý rok ve večerních hodinách kvete.Staré rostliny druhým rokem likviduji a je jí stále plno Vlastně roste sama jako plevel. S pozdravem Marie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

vrskod - (2) - 52.26 (?), 4.9.2007 18:52, zobrazeno: 8863x

Kto pozná túro kvetinu? Má listy trochu podobné "podvyživenej" púpave, zo stredu vyrastajú pomerne dlhé stonky s dlhými zelenými pukmi. Puky sa rýchle otvárajú po západe slnka, otváranie prebieha rýchle - trvá cca 10 minút. Ráno je kvet zvädnutý. Rastlina potrebuje relatívne veľa vody, ale prežije aj sucho počas dovolenky. Kvet je svetložltý, má priemer asi 4 - 5 cm, štyri okvetné lístky, v strede pomerne veľké tyčinky s množstvom peľu a jeden dlhý zelený piestik. Viď priložené obrázky.

Ako sa to volá, ako sa to pestuje a najmä, ako sa to množí? Ja som ju dostal, ale už predchádzajúci majiteľ o nej nevedel vôbec nič.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.92 (?), 5.9.2007 12:40

Je do některý z mnoha druhů pupalky, vědecky (botanicky, "latinsky") - Oenothera.

Pěstování bývá snadné, nebývají nijak náročné; většinou dobře snáší slunce a sucho, přemokření a stín velmi škodí.

Množit by se asi nejlépe dala výsevem - jako volně v přírodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.63 (?), 5.9.2007 15:58

Ano,souhlasím s předchozím vysvětlením. I já mám tuto pupalku, množí se sama výsevem jako dvuletka a tak mi krásně každý rok ve večerních hodinách kvete.Staré rostliny druhým rokem likviduji a je jí stále plno Vlastně roste sama jako plevel. S pozdravem Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrskod - (2) - 192.105 (?), 5.9.2007 18:42

Ďakujem, s vašou pomocou som ju na internete identifikoval ako Pupalku žltú? - Oenothera flava (A.Nels), anglicky Garrett yellow evening-primrose . Relatívne podrobná informácia po anglicky je na stránke gardenguides.com - ide o dvojročnú rastlinu povodom z USA, ktorá obľubuje vlhké priestory a hynie pri teplote pod -33oF (koľko je stupňov Celzia som nepočítal). Mala by mať hnedé plody (semená), ktorými sa rozmnožuje. Údajne bola importovaná aj k nám a miestami sa má dať nájsť aj ako divorastúci migrant.

Problémom je, že počas dovolenky zaschla, teraz rašia nové listy a či bude ešte kvitnúť ťažko povedať. Nerád by som o ňu prišiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.234 (?), 15.2.2008 16:36

Mám  tuto pupalku   na zahradě a mám s ní  již dlouhodobé zkušenosti - dá se říct, dle Vašich obrázků mi připadá že tuto venkov ní rostlinu snad asi  pěstujete doma. Nevím. Tuto pupalku  mám pořád venku, mám ji ve starém (smaltovaném) umyvadle- rostlin je tam několik, pokaždé  ten rok kvetou..Je to tak, že ty co kvetou tak si "jakoby odumřou",Ale  pak po  sobě  zanechají  semena, z kterýchpříštírok  opět vyrostou nové rostliny - vysemení  se. Tak pořád dokola.    Jára z DK nad Labem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mihulka - (41) - 217.159 (?), 5.3.2008 23:24

Ahoj, pupalku mam od sve mamky, ji zdobi zahradku jiz nekolik let. Rozmnozuje se sama, kvete nadherne cele leto. Ma take 10 - 15 kvetu za jeden vecer. Urcite bych ji ale nedavala do kvetinace, chce volnost na zahonku. Hojne se rozroste a zari pak kazdy vecer. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika